23 ветерани, що втратили ноги внаслідок бойових дій, безоплатно отримали спеціальні протези для занять спортом на острові Хортиця у Запоріжжі. Вони адаптовані для постійного руху та не псуються під впливом води.
Детальніше про "залізні" ноги для колишніх військовослужбовців дізналися кореспонденти Суспільного.
Колишній пілот дрона та розвідник Денис Рудченко ділиться, що з втратою кінцівок, буденні процеси змінилися та стали дещо складнішими, тож протези значно покращать життя:
"Які очікування? Очікування, що я буду класно ходити в душ. А взагалі насамперед якщо так не жартувати, то очікую, що це буде надавати мені можливість ще більше займатися активним життям".
В цивільному житті Денис займався різними видами спорту: футболом, легкою атлетикою та баскетболом. Після війни чоловік мріяв продовжити займатися улюбленою справою, але доля розпорядилася інакше.
"Це був 2024 рік, січень місяць. Виконували бойове завдання на Донецькому напрямку і під час виконання бойового завдання я наступив на міну «ПМН-2»... Ногу відірвало одразу... Я думав що її пришиють, взяв її з собою і виповзав з мінного поля. Але, як бачите ні, не пришили".
Спортивні протези — це шанс для ветерана, повернутися до активного життя, якого так не вистачало:
"Мені пропонували продовжувати займатись футболом, але вже на милицях, ну це вибачте не моє. Я колишній спортсмен і для мене рухи постійні - це дуже важливо. Я займаюсь спортом , активно відпочиваю, гуляю, ходжу в зал і тому мені дуже важливо, щоб була висока мобільність".
Денис Рудченко та ще 22 ветерани отримали безоплатно протези від центру реабілітації та протезування військових U+ System, спільно з благодійним фондом "Запорізьке серце". Щоб протестувати "залізні ноги", організатори зібрали колишніх військових на колисці козацтва — острові Хортиці, та випробували їх під час стрільби з лука та у володінні батогом.
"Зараз, у зв’язку з повномасштабною, на жаль з’явилась велика кількість ампутацій. І якщо до повномасштабки це були геріатричні пацієнти, то наразі у нас багато молоді. Ринок забезпечується досить великою кількістю стоп, комплектуючих для більш активних пацієнтів і радує, що Україна на цьому не зупиняється", — розповів інженер-протезист Олег Блажієвський.
Інженер-протезист зазначив, що перевага таких протезів в тому, що вони мають модульну збірку та дають можливість регулювати їх так, як потрібно людині з ампутацією:
"Основне це відгуки користувачів, наших воїнів. Поганих відгуків за сьогодні я не чув, всі були на емоціях, всі були задоволенні, всім все сподобалось. Всі хто встають, кажуть – вау. І оце "вау" це дійсно показник того, що ти ставиш людині якусь дійсно якісну, хорошу річ".
Раніше Суспільне розповідало про ветерана війни Івана Марчака, який у 2023 році втратив дві ноги, рятуючи побратима. Разом з дружиною вони поставили за мету повторити весільний танець і вже за пів року захисник став на протези та більше ні разу не сів на крісло колісне.
Підписуйтеся, дивіться та читайте головні новини Запорізької області на наших платформах:
Telegram | Instagram | Viber | WhatsApp | Facebook | Youtube