Вчитель інформатики із Запорізької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату "Джерело" Олександр Жук увійшов до топ-10 найкращих вчителів Європи. У своїй роботі чоловік використовує інноваційні технології: штучний інтелект і робототехніку, аби розвивати учнів та підготувати їх до життя за межами школи. За це неодноразово був відзначений на міжнародних конкурсів. А нині може стати глобальним переможцем премії Cambridge Dedicated Teacher Awards 2025.
Олександр Жук вже понад 16 років працює вчителем інформатики у запорізькій школі-інтернаті “Джерело”. Його учні — діти з порушенням опорно-рухового апарату. До повномасштабного вторгнення у школі навчалось 340 учнів, зараз в закладі навчається 280 дітей в змішаному форматі.
У вересні 2023 року під час чергової російської атаки на Запорізьку область в школу-інтернат "Джерело" влучив безпілотник. Сталась пожежа, яка охопила три поверхи будівлі, згоріло багато цінного обладнання, каже Олександр:
"Заклад в нас відзначав 120-річчя і відбувся цей обстріл. Це такий емоційний момент, тому що ми розуміли, знали історію нашого закладу. Він пережив другу світову війну, був повністю зруйнований. Знову війна і знову заклад зазнав ось таких руйнувань. Ми зараз працюємо в змішаному форматі на базі іншого навчального закладу".
Чоловік каже, головне — дати дітям інструменти для самореалізації та показати, що українська освіта — конкурентна на світовому рівні.
"В нас є, що показувати, що демонструвати. Тому кожного разу, коли я подався на міжнародні премії, я несу той меседж, що освіта в Україні — одна з кращих".
Свій професійний шлях Олександр Жук розпочав у 2018-му. Відтоді неодноразово представляв Україну на міжнародних освітніх конкурсах. У 2020 році увійшов до топ-50 найкращих вчителів світу, а вже за рік — здобув перемогу у конкурсі Global Teacher award.
У своїй роботі вчитель інформатики використовує інноваційні технології: штучний інтелект і робототехніку, аби розвивати учнів та підготувати їх до життя за межами школи — саме цей нестандартний підхід, зазначає Олександр, оцінили його колеги.
"Дуже часто використовувалися такі підходи з прив’язкою до життя, тобто практичні. Ми, наприклад прораховували, як можна на 100 доларів здійснити подорож світом".
Олександр розповідає: завжди намагається урізноманітнювати уроки, аби мотивувати дітей до навчання і бути для них не лише вчителем, а й другом. І поки чоловік продовжує свою діяльність — чекає на результати міжнародного конкурсу.
"В рамках цієї премії я вже став переможцем саме Європи. В нас є дев'ять регіональних переможців і в подальшому оберуть глобального переможця. Відбулося голосування, де обирали люди. І в травні буде нагороджено глобального переможця".
Нині освітянин претендує на звання найкращого вчителя світу за версією міжнародної премії Кембридзького університету. Ім’я світового переможця оголосять 21 травня 2025 року.
Підписуйтеся, дивіться та читайте головні новини Запорізької області на наших платформах:
Telegram | Instagram | Viber | WhatsApp | Facebook | Youtube