Перейти до основного змісту

"Нас намагались одночасно витравити і штурмувати", — нацгвардієць бригади "Червона калина" про службу в піхоті

Нацгвардієць бригади "Червона калина" на псевдо "Мікі". Бригада "Червона калина"

Гвардієць на псевдо Мікі отримав свій перший бойовий досвід як піхотинець вінницької бригади "Червона Калина" під час контрнаступу в Запорізькій області.

За його словами, це одне з найскладніших випробувань. Піхотинцю потрібно бути постійно бути готовим до будь-яких дій військових РФ і вдосконалювати свої навички.

"Мій бойовий досвід розпочинається з контрнаступу 2023 року в Запорізькій області в якості піхотинця. Я там був командиром відділення оперативного призначення. Для того, щоб бути добрим піхотинцем, перш за все, потрібно вникати в цю роботу, думати за нею постійно і покращувати всі свої навички", — сказав "Мікі".

"Піхотинець — це найбезпечніша робота, яка є"

Він розповів, що небезпечні етапи — це захід і вихід на позицію.

"Кожен випадок може бути індивідуальним, і до нього потрібно бути готовим. По-перше, треба мати добрий слух, потрібно розуміти, звідки летить, що летить. Найнебезпечніше — це захід на позиції і вихід із позиції. Тому що противник на даних етапах намагається не дати нам виконати наші поставлені задачі, не дати нам провести ротації.
Треба знати, що будь-які проблеми, які є, повинні відійти на інший план. Піхотинець — це найбезпечніша робота, яка є. Треба думати лише за те, як виконати завдання, як залишитися живим, як не отримати поранення, думати за своїх побратимів, які перебувають біля вас, і як зробити роботу найкраще. Наша земля рахується нашою тоді, коли на ній стоїть піхотинець".
Нацгвардієць бригади "Червона калина" на псевдо "Мікі". Бригада "Червона калина"

За словами захисника, всі вогневі засоби працюють, перш за все, проти піхоти, аби вибити наших військових з рідної землі і стати на більш вигідні позиції. До виходу на позицію кожен піхотинець повинен мати можливість відпочити і зібратися з думками.

"Кожна із служб, яка в нас є, повинна перевірити наявність майна, яке необхідне для виконання поставленої задачі. Перше — зброя. Вона повинна бути почищена, повинна бути готова до застосування. Друге — це боєприпаси, які необхідні. Як кажуть, скільки можеш понести, стільки і бери боєприпасів.

"Принаймні декілька днів вперше може бути таке, що їсти взагалі не буде хотітися"

Основне і, можна сказати, як розповів "Мікі" – це вода.

"Є такі позиції і є такі завдання, де піднос і підвоз будуть ускладнені. Тобто ви повинні розуміти, що вам необхідний гідратор, вам необхідна фляга і хоча б декілька бутилок кинути в рюкзак. Що стосується провізії, зі свого особистого досвіду, можу сказати, що принаймні декілька днів вперше може бути таке, що їсти взагалі не буде хотітися. Мінімальний запас провізії для того, щоб чисто підтримувати свій організм, щоб він мав якісь поживні речовини. Ви сконцентровані на тому, щоб виконувати завдання і залишитися при тому живим. Вам не до їжі", — сказав нацгвардієць.

Він також розповів, що до основних потреб відноситься і медицина.

"Тобто аптечка укомплектована, головне – кровоспинні засоби, такі як турнікети, тампонада, пілпаки. Засоби першої медичної допомоги повинні бути в наявності. Теплий одяг, якісь спальники, навіть елементарно термоковдри, які є в кожній аптечці. Це потрібно з собою мати. На передових позиціях окопну свічку запалити днем ще може, скажімо так, зійти з рук. Вночі це з рук не зійде".
Нацгвардієць бригади "Червона калина" на псевдо "Мікі". Бригада "Червона калина"

"Нас намагалися одночасно і витравити, і штурмувати"

За словами "Мікі", військові РФ використовують всі можливі засоби, щоб вибити гвардійців з їхніх позицій. Часто застосовують, так звану, тактику "викурювання". Спочатку скидають гази, а потім – боєприпаси, щоб нанести якомога більше ураження. Саме тому дуже часто на позиціях необхідні протигази.

"Була задача – це оборона позиції на одному опорному пункті. Дуже часто були випадки штурмів нашої позиції. Інтенсивно намагалися нас, як то кажуть, викурити. Противник не шкодує на наші позиції різного типу газ. Необхідно постійно собою носити протигаз. Прилітають два дрона: один з газом, а другий вже готовий з боєприпасами, зі скидами. І вони очікують і розраховують на те, що після дії даних газів піхотинець вийде. І вони скинуть йому це на голову.
Якщо ваш товариш вибігає, його треба просто схопити, хай він перетерпить. Був цей останній випадок, коли вони під газами нас намагалися одночасно і витравити, і штурмувати. Тобто з дрона закидується шашка з газом, після чого проводяться штурмові дії. Але так як ми були в протигазах, ми були до цього готові, ми відбили напад. Можна сказати, це була одна доба, яка в принципі не закінчилася", — сказав "Мікі".
Нацгвардієць бригади "Червона калина" на псевдо "Мікі". Бригада "Червона калина"

Сон, як розповів захисник, для піхотинців мінімальний через постійні чергування.

"Це рвані сни по дві години. Постійно треба бути на зв'язку. Тому що головне – це комунікація і взаємодія з командуванням. Вони дивляться зразу повітря, чи немає ворожих пташок, і ми вже відповідно виконуємо свої дії".

Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram, YouTube та Whatsapp

Топ дня
Вибір редакції