Перейти до основного змісту

Любов до голубів, яка стала справою життя: як житель Вінниччини понад 20 років розводить декоративних птахів

У селі Заливанщина на Вінниччині Трохим Дзвонко вже понад 20 років займається розведенням декоративних голубів. У його господарстві мешкає понад 250 птахів п'яти різних порід. За словами чоловіка, для нього це не просто хобі, а частина життя, яка приносить душевний спокій та радість.

Любов до птахів у Трохима Дзвонка зародилася ще в дитинстві. Його дядько розводив голубів, і маленький Трохим часто приходив подивитися на птахів.

"Я завжди ходив до дядька Петра, він розводив голубів. Було цікаво, як вони воркують, як пищать маленькі пташенята. З того часу це стало моїм хобі", — розповів чоловік.

Трохим Дзвонко займається розведенням декоративних голубів. Суспільне Вінниця

У колекції птахів Трохима Дзвонка є павичеві, дутиші, григуни та бакінці. Найбільше він любить павичевих голубів — декоративну породу, яка прикрашає подвір'я.

"У мене є вісім пар павичів, три з них уже сидять на яйцях. Вони несуть по два яйця, і за пташенятами доглядають обоє батьків", — пояснив він.

Голуби. Суспільне Вінниця

За словами чоловіка, голуби живуть парами все життя, а турбота про потомство лягає на обох батьків. Щодня господар годує своїх улюбленців зерном. За рік потрібно близько двох тонн корму. Для цього на власній ділянці він вирощує пшеницю, кукурудзу та інші культури.

Хобі чоловіка підтримує дружина Валентина, хоч і зізнається, що більше любить курей.

"Це велика праця. Треба годувати, чистити, доглядати. Але це його захоплення, тому я підтримую", — поділилася Валентина Дзвонко.

Голуби. Суспільне Вінниця

В осінньо-зимовий період голуби живуть у вольєрах, адже на них часто полюють хижі птахи. З настанням весни господар планує збудувати ще один голубник.

"Голуб — пташка миру, символ ангела-хранителя. Я вірю, що наші голуби принесуть перемогу Україні", — сказав Трохим Дзвонко.

Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram, YouTube та Whatsapp

Топ дня
Вибір редакції