На Вінниччині продовжують фіксувати випадки сказу серед тварин. У 2023 році був зафіксований перший за 15 років випадок смертельного зараження людини. Цьогоріч сказ підтвердили у 26 тварин. Як уберегтися від цієї небезпечної хвороби, розповіли у Вінницькому обласному центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ України.
У вересні 2023 року на Вінниччині помер чоловік, якого покусала хвора на сказ кішка. Він не звернувся вчасно до лікаря і не отримав профілактичного лікування. Це був перший за 15 років випадок захворювання людини на сказ в області.
За даними ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області, у 2024 році зареєстрували 101 випадок сказу серед тварин (у 2023 році — 135), зокрема:
- Лисиці – 37 випадків
- Коти – 34
- Собаки – 19
- Велика та дрібна рогата худоба – 11
Станом на 30 січня в області підтверджено 26 випадків сказу серед тварин:
- Лисиці – 15
- Собаки – 10
- Коти – 1
Торік до медичних закладів по антирабічну допомогу (профілактичні щеплення проти сказу) на Вінниччині звернулися 3 830 людей, що на 2,2% більше, ніж за 2023 рік. 1325 людей звернулися по допомогу в медичні заклади Вінниці.
Минулого року на Вінниччині 3 830 осіб звернулися до медзакладів по антирабічну допомогупрофілактичні щеплення проти сказу. З них 1 325 людей звернулися по допомогу в медичні заклади Вінниці. Антирабічні щеплення отримали 1 785 людей, що становить 47% від загальної кількості звернень.
Станом на 30 січня 144 жителі області проходять антирабічне лікування після контакту із хворими тваринами.
Що робити у разі укусу чи контакту з підозрілою твариною?
- Негайно промити рану водою з милом;
- Обробити антисептиком;
- Звернутися до лікаря для отримання щеплення.
У Вінницькому обласному центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ зазначили, що варто пам’ятати, що тільки кваліфікована і своєчасна антирабічна допомога залишається єдиним гарантованим захистом від захворювання людей на сказ.
Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram, YouTube та Whatsapp