У холі Вінницької міської ради відкрили виставку "(Не)помітні історії", яка присвячена долям українців, змушених покинути домівки через вторгнення РФ. Фотопроєкт розповідає про дев'ятьох героїв, які пережили полон, депортацію, сексуальне насильство, евакуацію з окупованих територій.
Про це повідомляє Вінницька міська рада.
Експонати виставки – це особисті речі героїв. Серед них ключі від квартири в Бердянську, книга з маріупольської бібліотеки, синьо-жовта стрічка, з якою герой пройшов полон у Херсоні, прикраси, врятовані з блокпостів, та записка від друга, що залишився в окупації. Ці предмети розповідають про спогади, біль та надію на повернення.
За даними міжнародних організацій, понад п’ять мільйонів українців стали внутрішньо переміщеними особами. Представниця Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA) Діана Массімо наголосила:
"У фотопроєкті “(Не)помітні історії” ми показали речі 9 героїв крізь туман, щоб нагадати суспільству, що за цифрами статистики стоять життя, спогади та мрії людей, яких війна змусила покинути власний дім. Маємо памʼятати, що допомагати з адаптацією та підтримувати внутрішньо переміщених людей надважливо", – розповіла представниця Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA) Діана Массімо.
Серед закарбованих у фотопроєкті речей – прикраси, які військові РФ намагалися зірвати з дівчат на блокпосту, єдина сумка, яку жінці вдалося взяти з дому перед депортацією, записка від подруги, яка залишилася на окупованих територіях, та інші.
"Коли я залишала рідний Бердянськ, мені було дуже боляче. Але ключі від дому я бережу й мрію повернутися та відімкнути ними свої двері. Зараз я хочу створити Центр допомоги врятованим у Бердянську після деокупації", — поділилася героїня виставки Оксана.
Виставка триватиме до 31 січня.
Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram, YouTube та Whatsapp