Перейти до основного змісту

У Вінниці відбувся етнозахід про традиції Поділля та мистецтво родини Косаківських

Етнотрадиції подільської родини Косаківських. Суспільне Вінниця

13 листопада у Вінницькій обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Валентина Отамановського відбувся етнозахід "Етнотрадиції подільської родини Косаківських". Його присвятили народним ремеслам, традиціям і культурі Поділля. Захід організували в рамках циклу "У звичаях й традиціях Поділля пізнавай".

Про це Суспільному розповіли майстри народного мистецтва Віктор і Наталія Косаківські.

Віктор і Наталія Косаківські відомі своєю працею з відтворення декоративно-ужиткового мистецтва Поділля. Вони збирають етнографічні експонати з усіх куточків Вінниччини: ткані килими, вишиті рушники, скатерки, народні костюми, чоботи та багато іншого. Їхня колекція є частиною збереження народної культури і виставляється на численних заходах.

"Захід про родину, про нашу дослідницьку роботу чим ми займаємося, що ми збираємо, для чого ми це робимо і те про що ми дослідили впродовж всього життя", — розповіла Наталія Косаківська.

Етнотрадиції подільської родини Косаківських. Суспільне Вінниця

На заході розповідали про значення народних ремесел, техніки вишиванок та їх вплив на долю людини. Наталія поділилася своїм досвідом дослідження народної культури та ремесел, а також розкрила семантику народного мистецтва.

"Зокрема я досліджую духовну культуру і різні види ремесел та семантику у народному мистецтві. Почала я цю дослідницьку роботу з моменту, як я навчилася вишивати. А перші ази вишивки я почала у 8 років. Але вже перша професійна моя діяльність була пов’язана з медициною. Пропрацювавши 7 років я зрозуміла, що в ідеальному стані людина мала б бути здоровою, але попри вірно назначений курс лікування – людина моментами хворіє. І в пошуках відповіді на питання чому людина хворіє я потрапила в художній ліцей, де опанувала багато різних видів вишивки і почала досліджувати семантику. Вступила в педагогічний університет – історія, етнографія", — розповіла Наталія Косаківська.

Наталія Косаківська. Суспільне Вінниця

Віктор Косаківський доповнив розповідь про важливість збереження традицій, а також про те, як ці знання можна поєднувати з науковою діяльністю.

"Моя родина походить із селища Чечельник. І діди, і баби, як усі українці, багато працювали. Батько вмів плести кошики, мама малювала на склі – я теж це все вмію. Всі наші предки були учасниками історичних подій минулого та сьогодення – всі брали участь, і якщо порівнювати, тоді було в десять разів складніше, але вони вижили, тому що працювали, працювали і працювали. І нам треба брати приклад з них, з тієї працьовитості, яка давала можливість вижити. Ми маємо показати сучасному поколінню, що якщо ми будемо працювати, то ми переможемо", — додав Віктор Косаківський.

Віктор Косаківський. Суспільне Вінниця

Виступи майстрів доповнила інформація про народних майстрів та обряди, які традиційно передавалися з покоління в покоління, а також практичні поради, як ці знання можуть бути корисними в сучасному житті.

Етнотрадиції подільської родини Косаківських. Суспільне Вінниця

Зі слів майстрів, захід дає можливість присутнім глибше зануритися в багатий культурний спадок Поділля та знову відкрити для себе важливість збереження традицій та ремесел.

Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram, YouTube та Whatsapp

Топ дня

Вибір редакції