Понад тисячу витинанок різних за розміром, кольором та змістом зберігаються у музеї на Вінниччині. Створення такого зініціювала мисткиня Оксана Городинська. Суспільному розповіла, прагнула, аби цей вид народного мистецтва не занепав.
Відкрили музей три роки тому. Облаштували його у приміщенні 19 століття. Роботи розмістили у шести залах загальною площею 270 квадратних метрів. Музей витинанки на Вінниччині єдиний в Україні, сказала Оксана Городинська.
Там зібрані роботи майстрів зі всієї України, а також із 11 країн світу, зокрема Китаю, Польщі, Румунії, Молдови, Індії. Окрім витинанок, є й вишиванки.
"Зазвичай так, приходить час до свята, думаю, щоб таке зробити новеньке. Таке мистецтво як витинанка точно ніколи не забудеться, тому що примножуємо роботи", — сказала місцева жителька Анна Пахненко.
За три роки музей витинанок у Могилеві-Подільському відвідали понад 20 тисяч людей. Про це Суспільному повідомили в обласному центрі народної творчості. Тетяна Яковенко до музею прийшла зі своєю чотирирічною донькою. Розповіла, із дитинства привчає Софію до мистецтва.
"Це є наше традиційне, дуже важливо передавати це дітям і навчати їх працювати з папером, це розвиває їхній мозок, я вважаю познайомити їх мистецтвом дуже важливо", — розповіла Тетяна Яковенко.
Вхід до музею — платний. Вартість дитячого квитка — 15 гривень, дорослого — 20. Також працівники музею для всіх охочих проводять майстер-класи. Групове заняття коштує 100 гривень, сказала Оксана Городинська.
Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram, YouTube та Whatsapp