Під час повітряної тривоги учні 11 вінницького ліцею навчаються в протирадіаційному укритті. На його будівництво з міського бюджету виділили понад 40 мільйонів гривень. Цей навчальний заклад — один з шести в місті, в якому укриття будували "з нуля".
Про це Суспільному розповів очільник міського департаменту капітального будівництва Денис Мазуренко.
В 11-му ліцеї немає ні підвалу, ні цокольного приміщення. З початку повномасштабного вторгнення РФ учні навчалися на дистанційці або за змішаною формою, розповіла заступниця директора з навчально-виховної роботи Інна Щебланова.
"Були підписані меморандуми й з педагогічним коледжем, і з приватним підприємством. 22-га школа нас прийняла, тому частина дітей працювала в цих закладах, а частина — з використанням інформаційних технологій", — розповіла Інна Щебланова.
Будівництво протирадіаційного укриття тривало 1, 5 року. Площею воно майже 950 квадратних метрів. Одночасно тут можуть перебувати 819 людей.
"Дане приміщення для зберігання пріодуктів, є фільтрована вода, можна зробити чай, продукти для кожного класу, запас води", — сказала заступниця директора.
В укритті 19 приміщень. Чотири найбільші кімнати — для перебування учнів. Є кабінет медичного працівника, три санвузли, два входи й два виходи. Оснащене укриття вентиляційною системою.
"Всі учні, 1070, нині мають змогу вчитися офлайн. Ми так швидше подолаємо освітні втрати, які, на жаль, є в учнів. Це повʼязано з ковідом і повномасштабним вторгненням".
Загалом у Вінницькій громаді протирадіаційні укриття збудували на території шести закладів освіти, розповіла нам директорка міського департаменту освіти Оксана Яценко. На будівництво із бюджету громади виділили понад 300 мільйонів гривень, розповіли нам у міському департаменті капітального будівництва. Окрім 11 ліцею, такі укриття відкрили в 12, 13, 23 та 30 ліцеях. У 33-му облаштовувати укриття мають до кінця жовтня.
"Це дало змогу значно збільшити кількість дітей, які навчаються офлайн. В кінець минулого року 55 % учнів навчалися офлайн, 45 — змішаний режим. То наразі 76 % дітей навчаються за партами в класах і лише 24 % — на змішаному форматі", — розповіла Яценко.
Після оголошення сигналу "Повітряна тривога" учні 11 ліцею йдуть в укриття. Вчителька початкових класів Світлана Прибиш розповіла, що офлайн навчаються два тижні. Під час повітряної тривоги в укритті проводить урок.
"Ми читаємо, ми працюємо над текстом, ми рахуємо. Це спілкування, якісний зворотній звʼязок", — сказала Світлана Прибиш.
Восьмирічна Соломія Теренько навчається в третьому класі. Дівчинка переїхала у Вінницю з батьками з Одеси. Розповіла, що офлайн освіта їй подобається більше.
"Мені тут не страшно, коли тривога. Добре, що є укриття, ми можемо навчатися нормально, а не на онлайні", — сказала Соломія.
"Я відчуваю себе тут у безпеці. Вчителі цікаві уроки проводять тут", — сказала учениця третього класу Софія Рубан.
Вчителька математики Валентина Захарчук під час тривоги готує одинадцятикласників до мультипредметного тесту.
"Діти можуть виконувати тести в цих умовах, тут інтернет не ловить, тут діти себе почувають не тривожно, це важливо, бо дитина може виконувати роботу", — сказала Валентина Захарчук.
Учениця 11 класу Вікторія Марухно розповіла, що три роки навчалася дистанційно.
"Я щаслива, що ми вийшли, бо так готуватися до НМТ набагато легше. Ми можемо соціалізуватися. Якщо тривога, то йдемо в укриття", — сказала Вікторія Марухно.
"Навчання доволі якісне, ми можемо нормально спілкуватися і нормально готуватися до тесту", — розповіла одинадцятикласниця Крістіна Корчак.
Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram, YouTube та Whatsapp