Перейти до основного змісту

Адаптивні автошколи для людей з інвалідністю: що потрібно, аби такі запрацювали у Вінниці

У семи областях України діють адаптивні автошколи для людей з інвалідністю. Вінниччини у цьому списку немає. Однак, охочих отримати водійське посвідчення — вистачає. До того ж віднедавна у регіональному сервісному центрі є адаптивна автівка для складання практичного іспиту.

Теоретичне занняття в автошколі. Суспільне Вінниця

Про це Суспільному повідомила речниця центру Альона Лавровська. За її словами, зараз працюють над тим, аби й у Вінниці люди з інвалідністю могли здобути теоретичні навички з водіння.

нас автомобіль, на якому можна приймати тільки іспити, автошкіл поки, які навчатимуть людей з інвалідністю, на Вінниччині немає. Ми сьогодні ведемо перемовини з органами місцевого самоврядування, чи є якість програми, місцеві чи державні, щоб компенсувати навчання людей з інвалідністю, особливо, військовим", — сказала Лавровська.

Юрій Слободяник в адаптивній автівці для складання практичного іспиту. Суспільне Вінниця

Автомобіль Hyundai 2024 року випуску оснащений автоматичною коробкою передач та додатково ручними важелями гальма та газу, розповів адміністратор територіального сервісного центру Юрій Слободяник. Автівку передав головний сервісний центр у рамках загальнодержавного проєкту "Автошкола для осіб з інвалідністю".

"На пульту покажчики повороту, світло фар, очисник, все можна за допомогою джойстика. Ось рукою можна гальмувати, рукою і газувати. Всі їх можна міняти місцями, як людині буде зручно. Ноги не використовуються", — сказав Юрій Слободяник.

Адаптивна автівка для складання практичного іспиту. Суспільне Вінниця

Виконувач обов'язків директора Автошколи "Знак 13" Федір Швачко розповів, що їхня автошкола не проти взятися за навчання людей з інвалідністю.

"Ми однозначно не проти. Ми — за. Ми хочемо допомогти нашим землякам бути мобільними. Це треба все в комплекті. Держава має зустрічатися з автошколами та це питання вирішувати", — сказав Федір Швачко.

Дарина Мудрик та Андрій Щербацький. Суспільне Вінниця

Інструкторка Першого контакту ГО "Група активної реабілітації" Дарина Мудрик розповіла Суспільному, що власним прикладом доводить військовим у шпиталях: інвалідність — не вирок. Дівчині — 22 роки. На кріслі колісному вона з трирічного віку. Мешкає у селі Бохоники Агрономічної громади. Дарина розповіла, що раніше на роботу до Вінниці її возив дідусь. Тепер за станом здоров’я не може. Тож вирішила отримати посвідчення водія. І перше, з чим зіштовхнулася — у Вінниці немає автошкіл, які б навчали водіння людей з інвалідністю.

"Хотілося б бути більш мобільною та самостійнішою. В інших містах України є багато адаптованих шкіл: це і Київ, і Біла Церква. А їздити туди — не дуже зручно витрачати час та гроші", — сказала Дарина Мудрик.

Адаптивна автівка для складання практичного іспиту. Суспільне Вінниця

Колега Дарини — Андрій Щербацький теж пересувається на кріслі колісному. Посвідчення водія отримав завдяки участі у грантовому проєкті. Суспільному розповів, що це було п'ять років тому. Автівку, якою їздить, переобладнував разом із друзями.

"Це важіль для перемикання передач і кнопка стоп. Ліва рука на кермі, а права перемикає все. Життя моє змінилося, я більше став продуктивніший, я почав працювати, більше став кудись їздити", — розповів Андрій Щербацький.

Дарина Мудрик сказала, що поки ж правила дорожнього руху вчить вдома самотужки. І не полишає надії сісти за кермо.

Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram, YouTube та Whatsapp

Топ дня

Вибір редакції