78 мільйонів гривень витратили на будівництво трьох котелень в громаді на Вінниччині. Про це Суспільному розповів начальник міського житлово-комунального господарства Михайло Гріщенко.
За його словами, торік після російських обстрілів енергосистеми України, місто залишилось без тепла. Модульні котельні побудували, як альтернативні джерела опалення. Усі три — на різних видах обігріву. Для безперебійної роботи встановили дизельний генератор.
Технік відділу житлово-комунального господарства Петро Сандюк показав Суспільному блочно-модульну котельню, яка працює на природному газі. За його словами, 20 котлів подаватимуть тепло до вісьмох пʼятиповерхових будинків. Встановили блочно-модульну котельню за три місяці.
"Випробування проводили, нагрівали температуру носія і провели гідравліку, вона готова до роботи... На сьогодні при будівництві цієї котельні все заізольовано, втрат тепла буде менше ", — зазаначив Петро Сандюк.
Модульну газову котельню побудували за гроші місцевого підприємства, каже Михайло Гріщенко. Три мільйони гривень із міського бюджету витратили на облаштування майданчика під котельню та підведення електроенергії, газу й води.
"Ця котельня потужністю 1,9 мегавата забезпечує один з мікрорайонів. На ній працюють чотири людини, але вона також може працювати автономно, якщо є стабільне електропостачання", — сказав Михайло Гріщенко.
На будівництво іншої — твердопаливної котельні, в іншому мікрорайоні міста з міського бюджету витратили 20 мільйонів гривень. Її побудували торік.
Котельня потужністю 3,9 мегавата працює на пелетах. Їх виготовляють методом пресування з деревʼяної стружки, тріски, лушпиння соняшника, відходів крупи і кукурудзи. За словами Михайла Гріщенка, вона може забезпечити теплом 11 багатоповерхівок.
"Ця система збудована для того, щоб забезпечити мінімальні потреби нашого міста, збудовані ці котельні сумарною потужністю такою, що не дасть нам змогу опалювати торгові центри, субʼєкти підприємницької діяльності. Поки вони розраховані на те, щоб забезпечити теплом наше населення", — сказав начальник міського житлово-комунального господарства.
55 мільйонів гривень із бюджету міста виділили на газомазутну котельню. Аби подавати тепло і на підприємства, каже Михайло Гріщенко, на котельні встановлять когенераційні установки. Це дасть можливість додатково генерувати тепло і забезпечити безперебійним електропостачанням виробничі приміщення навіть в умовах повного блекауту.
Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram, YouTube та Whatsapp