Офіцери служби освітньої безпеки: як на Вінниччині дбають про безпеку в школах

У ліцеях Жмеринки, що на Вінниччині, працюють офіцери служби освітньої безпеки, які забезпечують захист школярів, контролюють пропускний режим і проводять тренінги з правил безпеки. Фахівці працюють у трьох школах міста для запобігання булінгу, насильству та конфліктам.

Про це Суспільному розповіла начальниця сектору "Служба освітньої безпеки" Жмеринського району Лариса Карчевська.

На подвір'ї жмеринського ліцею №1 під час перерви третьокласники вчать дорожні знаки та правила безпеки на дорозі. Тренінг проводив офіцер безпеки Віталій Мельник спільно з ювенальною поліцейською. Після цього учні мали можливість оглянути поліцейський службовий автомобіль та почути сирену.

Тренінг для учнів від офіцерів служби освітньої безпеки. Суспільне Вінниця

Віталій Мельник працює офіцером служби освітньої безпеки з 1 вересня. Спеціаліст закінчив Одеський університет внутрішніх справ і раніше працював дільничним поліцейським. Тепер він піклується про безпеку дітей у навчальних закладах.

"Робота з дітьми приносить мені багато позитивних емоцій. Моя мета — стати другом для кожного учасника навчального процесу", — зазначив Мельник.

За словами Лариси Карчевської, начальниці сектору "Служба освітньої безпеки" Жмеринського району, офіцери безпеки вже працюють у трьох ліцеях Жмеринки, а до кінця року планується залучити ще офіцерів для забезпечення безпеки. Троє офіцерів проходять навчання, а ще 3 посади залишаються вакантними.

Офіцери служби освітньої безпеки працює за ноутбуком. Суспільне Вінниця

У першому ліцеї Жмеринки навчаються 575 дітей. Заступниця директора з виховної роботи Тетяна Гребенюк наголосила, що у воєнний час безпека дітей є пріоритетом, а присутність поліцейських сприяє вирішенню конфліктів ефективніше, ніж звичайні вчительські зауваження.

"Конфлікти можуть бути як у межах школи, так і у межах класу. Діти краще реагують на поліцейського у формі, навідміну від учительки, яка просто зробить зауваження", — розповіла Тетяна Гребенюк.

Тренінг для учнів від офіцерів служби освітньої безпеки. Суспільне Вінниця

Директор ліцею Сергій Шмаль також задоволений роботою нового співробітника. За його словами, офіцер безпеки є повноцінним учасником освітнього процесу, який допомагає забезпечити не лише фізичну безпеку, але й підвищує рівень національно-патріотичного виховання.

"Він спілкується з дітьми. Це підвищення національно-патріотичного виховання. Робота його пов’язана з проведеннями уроків, бесід, ситуації, що виникають на місцях щодо правоохоронного питання можна вирішувати на місці. Справа дуже потрібна. Батьки задоволені. Діти відчувають, що знаходяться у безпечному середовищі", — зазначив Сергій Шмаль.

Учні також позитивно сприймають нововведення.

"В умовах війни присутність офіцера безпеки є дуже необхідною. Він є символом безпеки у нашій школі, і ми довіряємо йому", — зазначила одинадцятикласниця Софія Лавренчук.

Офіцер служби освітньої безпеки проводить навчання для учнів. Суспільне Вінниця

У ліцеї також проводиться анкетування серед батьків щодо необхідності озброєння офіцерів безпеки. За словами Сергія Шмаля, більшість батьків підтримують ідею, що офіцер повинен мати при собі зброю для забезпечення безпеки у разі необхідності.

Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube