На Вінниччині ліцеїсти на 3D-принтері виготовляють дрони для оборонців

Учні одного із Вінницьких ліцеїв за допомогою 3D-принтера виготовляють дрони для оборонців. Пристрій наприкінці минулого навчального року подарував закладу колишній військовий.

Про це Суспільному розповів учитель трудового навчання Віктор Могуч. Влітку учні, які виявили бажання доєднатися до збору дронів для ЗСУ, пройшли навчання.

"Директори підприємств, які працюють із дронами, взяли наших учнів на навчання, дали уроки консультації, роз’яснюють більше, ніж в інтернеті. І так ми вчилися", — розповів Віктор Могуч.

3D-принтер. Суспільне Вінниця

Для наочності заклад закупив дрони. Тож діти особисто бачили, з яких деталей складається безпілотник.

"За рахунок донатів ми придбали дрон Apex та дрон-камікадзе семидюймовий. Наше завдання — навчити дітей їх правильно збирати, пропаювати контакти, щоб було якісно. Ми його зібрали та розібрали, й на базі цієї платформи учні збирають із конструктора дрони для макетів", — сказав учитель.

Учень майструє дрон. Суспільне Вінниця

Директор закладу Володимир Костюк сказав, що волонтерство навчальному процесу не заважає. Армії допомагають у позаурочний час. У планах — закупити ще 3D-принтери, бо охочих серед ліцеїстів чимало. Натепер виготовили для військових один дрон.

"Ми організували можливість для збору коштів, аби купувати комплектуючі й розхідники для виготовлення дронів. Зокрема, ми збираємо пластик, веземо його на переробку, а гроші тратимо на закупівлю матеріалів", — сказав Володимир Костюк.

Ліцеїст майструє дрон. Суспільне Вінниця

Зубчасте колесо для дрона на 3D-принтері друкує учень 9-го класу Артем.

"Зараз шестерню друкую, вона десь 20-30 хвилин буде друкуватися. Спершу ми на комп'ютері робимо деталь, потім через флешку нагріваємо стіл, і воно само вже буде друкувати", — сказав Артем.

НА 3D-принтері виготовляють й інші деталі для дрона. Процес неважкий, але тривалий. Час друку залежить від розмірів моделі.

Учні друкують деталі для дрона. Суспільне Вінниця

Готові макети моделей дають волонтери, сказав десятикласник В’ячеслав. Його ж завдання — за допомогою спеціальної програми поділити деталь на частини для друку.

працюю у програмі Cura, вона готову модель, ріже на пласти, щоб переробити на код. І його побачить 3D-принтер. Тут я ще можу налаштовувати температуру, швидкість, параметри, ширину пласта", — розповів В'ячеслав.

Ліцеїсти програмують безпілотник. Суспільне Вінниця

Шестикласник Олександр розповів, що дрони не лише збирають, а й програмують. На літніх канікулах він дивився навчальні відео для програмування дронів. У майбутньому мріє стати ІТ-спеціалістом, тож ці знання йому стануть у пригоді.

"Я влітку вчив Pascal. Робимо команди для дронів: злетіти вверх, вниз, повернутися. Все я вчився через відео. Пишу коди й підключаю дрон. Спочатку було важко, а зараз легко", — сказав Олександр.

Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube