Семеро ветеранів та військовослужбовців, які проходять реабілітацію в ортопедичному центрі Вінниці, відвідали екскурсію на катері Південним Бугом. Під час прогулянки вони насолоджувалися краєвидами міста і слухали цікаві факти про історію міста від гідеси Тетяни Рибак.
Від центрального мосту катер вирушив у напрямку Сабарова, а пасажири отримали можливість дізнатися про особливості річки та міста.
Серед учасників був Сергій Шевченко, доброволець із Черкащини, який служив у 46 десантно-штурмовій бригаді ЗСУ.
"Перші наші бойові завдання були у Херсоні, потім нас перекинули на Бахмут, Соледар, Роботіно, Запоріжжя і тепер Мар'янка. Там тримаємо оборону. Я наступив на міну, але, слава Богу, моя евакуація пройшла успішно. Я чекаю протез і сподіваюся, що до кінця місяця буду на ногах", — розповів військовий.
Психологиня Анна Ткачова підкреслила важливість таких заходів для процесу реабілітації. За її словами, у такий спосіб адаптують ветеранів до соціуму та дають їм можливість емоційно розвантажитися.
"Прогулянка на воді є одним із методів адаптації ветеранів до соціуму. Це не тільки допомагає розслабитися, але й дає можливість подолати стрес. Наші пацієнти отримують нові враження та позитивні емоції, що є важливою частиною їхнього відновлення", — пояснила психологиня.
Ткачова додала, що конкретно в цьому заході важливим аспектом стало те, що ветерани подолали сходи, щоб дістатися до катеру. Це було певним випробуванням, яке дозволило їм вийти за стіни центру, отримати нові враження і емоції.
"Екскурсія, проведена гідесою Тетяною Рибак, охопила всі можливі сфери реабілітації: фізичну, соціальну, емоційну та психологічну", — підкреслила Анна Ткачова.
Тарас Соловей, військовослужбовець, який отримав поранення ноги на Донеччині і наразі проходить перепротезування у Вінниці, відзначив, що прогулянка на катері допомогла йому відволіктися від повсякденних турбот і болю.
"Я часто бував у Вінниці, але ніколи не плив по річці. Це було цікаво і приємно. Наприклад, дізнався, що тут не чайки, а мартини літають біля річки", — зазначив Тарас Соловей.
Екскурсії містом для ветеранів організовуються з 2022 року. Як зазначила гідеса Тетяна Рибак, наразі намагається робити їх не пішими, шукає будь-які види транспорту, аби полегшити пересування військових, які через війну залишилися без кінцівок.
Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube