Бойовий медик бригади "Червона Калина" на псевдо Тюбік працює разом із піхотинцями, надаючи медичну допомогу безпосередньо на полі бою. Військовий поділився своїм досвідом боротьби з військом РФ, зокрема використанням дронів та керованих авіабомб.
Його шлях як військового розпочався з боїв у районі населеного пункту Спірне Донецької області. За його словами, в ті часи війська РФ рідко використовували скиди з БПЛА та FPV-дрони. Вже на Південному напрямку гвардієць побачив, що росіяни часто використовують не тільки безпілотники, але й гази та керовані авіабомби.
"Були мінометні обстріли. Але мінометний обстріл – це 50 на 50. Це як лотерея – влучить чи не влучить. Зараз ефективніші дрони і противник їх масово застосовує на Південному напрямку. Ми теж ними працюємо ефективно проти ворога", – розповів Тюбік.
Бойовий медик завжди має бути поруч, а не "сидіти на місці та чекати". Від його роботи залежить життя та здоров’я побратимів, пояснив військовий.
"Бойовий медик – він зобов’язаний. Він іде з піхотою. Він іде третій, четвертий, п’ятий, він іде позаду. Він страхує. Надав допомогу і далі йде в штурм. В нього немає такого, що він сидить на місці і чекає поки привезуть пораненого. Бо це все час і життя", — пояснив боєць.
Медик зазначив, що найчастіші травми — від уламків снарядів і бомб. Найбільш складні випадки, які траплялись — поранення шиї, голови та розрізи ніг.
"Спершу було незвично. Кругом кров, що і як робити. Але потім, з часом, надав допомогу одному, другому, третьому, і щей суміжним підрозділам надавав допомогу неодноразово. І ти звикаєш. Ти дивишся як на молоко. Є молоко- та й є молоко. То і добре", — поділився медик.
Також боєць “Червоної Калини” розповів історію, як йому вдалось обдурити російський дрон зі скидом завдяки швидким переміщенням. Помітивши БПЛА, він почав швидко пересуватись вперед і назад. Російському БПЛА нічого не лишилось, як скинути боєприпас не по цілі і полетіти.
"Я вимотав цей дрон. Він скинув ВОГ і він просто полетів. Я виходжу на КСП до себе і хлопці починають сміятись. Кажуть: “Капець, дрон заганяв", – розповів гвардієць.
За словами бойового медика, мотивують на полі бою побратими.
"Без побратимів якось не цікаво. Вони вже стали як родина. Навіть якщо я поїхав додому, то ми зідзвонюємось: "Що ти? Як ти там? Як провів день?" Ми якось по-сімейному. Ти не можеш лишити сім’ю", — зазначив боєць.
Після перемоги боєць “Червоної Калини” мріє повернутись додому, одружитись з коханою та подорожувати Україною.
Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube