"Живі малюнки": у Вінниці проводять мистецькі зустрічі художників-аматорів

У Вінниці організовують мистецькі зустрічі художників-аматорів. Проєкт "Живі малюнки" започаткували вінничанки Тетяна Морозова та Валентина Бездушна. Участь у ньому безкоштовна. Долучитися можуть усі охочі.

Жінки — не професійні художниці, але завжди любили малювати. Найбільше подобається малювати людей, тож почали запрошувати моделей і створювати малюнки на час: від хвилини до десяти.

Учасниця проєкту створює малюнок. Суспільне Вінниця

Ініціатива мистецьких зустрічей належить Тетяні Морозовій. За професією жінка бухгалтерка. Вона розповіла, що завжди подобалося малювати. Тому вирішила зорганізувати у Вінниці мистецькі зустрічі художників-аматорів.

"Це насамперед для задоволення. У нас такі малюнки швидкі: від 2 хвилин до 10 хвилин. І це не буде такий результат, щоб вони дуже були гарні. Це для задоволення", — розповіла Тетяна Морозова.

Учасники проєкту змальовують модель. Суспільне Вінниця

Такі "швидкі" малюнки розвивають креативне мислення, сказала співорганізаторка проєкту Валентина Бездушна.

"Коли робиш щось для себе, це завжди виходить найкраще. Ми робили для себе, було на одному пориві: "А зробімо це, а давай!". А зараз воно тут вже живе своїм життям. Приходять нові люди, і це добре", — сказала Валентина Бездушна.

Марія Байдюк позує для художників-аматорів. Суспільне Вінниця

У мистецькому просторі "Піч" 20 учасників проєкту "Живі малюнки" відпрацьовували техніку малювання з натури. Модель для малювання Марія Байдюк була у лицарських обладунках. У руках вона тримала меч і череп козла. Формат "Живий малюнок" — це коли модель щоразу змінює позу. Час роботи — 20, 10, 5 і 2 хвилини. Протягом цього проміжку учасники передають на полотні позу, рух, настрій моделі.

"Я звикла малювати, то в мене є бачення, як стати, пози змінювати, досвід є, намагаюся стати гарною, щоб своє бачення передати", — сказала Марія Байдюк.

Учасники проєкту. Суспільне Вінниця

Учасниця проєкту Міла Побережнюк розповіла, проводити так час — подобається. Рівень підготовки тут неважливий, головне — настрій і позитивні емоції.

"Це як в спорті: нові навички, які розвивають швидкість і сприйняття. Ти бачиш модель, зосереджуєшся на ногах, руках чи пальцях. Незвичні образи, вбрання", — сказала Міла Побережнюк.

"Це для мене відпочинок. Бачити свій результат, прогрес. Я себе не змушую, просто в задоволення малюю, спілкуюсь із друзями, проводжу час із користю", — сказала учасниця проєкту Діана Гутник.

Учасниця мистецької зустрічі змальовує модель. Суспільне Вінниця

Вдруге долучилася до проєкту 20-річна Олександра Коханець.

"Дуже добре тут приходити й навички розвивати, з зони комфорту вийти й на час малювати", — сказала Олександра.

"Творчість вимагає багато віддавати. Тут обстановка класна, спілкування, потім разом сідаєте, малюєте, це класно", — сказала Олена Лазаренко.

Учасниця заходу малює. Суспільне Вінниця

"Це коло однодумців, це надихає, тренує руку. Я просто малюю, навіть гумкою не користуюся", — сказала Тетяна Токар.

Тривала мистецька зустріч три години. Наприкінці художники-аматори ділилися своїми успіхами й обговорювали малюнки.

Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube