Сплави на каное як вид реабілітації: проєкт для ветеранів та військових на Вінниччині

На річці Рів на Вінниччині відбувся сплав на каное для ветеранів та військовослужбовців. Участь в заході взяли семеро бійців. Проєкт ініціювали у вінницькому аналітичному центрі "Ветеранський простір".

Про це Суспільному розповів працівник "Ветеранського простору" Ростислав Рабцун.

Це четвертий сплав, який проводять для ветеранів та військових. Стартував проєкт у травні.

Довжина маршруту: 14 кілометрів — від села Межирів до села Тартак Жмеринської територіальної громади. Перед тим, як вийти на воду, учасникам видають рятувальні жилети та проводять інструктаж.

"Кожен з учасників сплаву у нас застрахований. Це одне з головних правил безпеки. Учасники мають бути в жилетах. Не можна підійматися в повний зріст в каное. Це може привести до аварійної ситуації", — зазначила помічниця інструктора Анна Бучковська.

Участь у сплаві вперше взяв 50-річний Володимир Бриж. Чоловік з Рівненщини. У Вінниці проходить лікування і готується до протезування. Ногу втратив під час виконання бойового завдання в Соледарі.

"Дуже люблю воду, природу, люблю поплавати. Природа — це розслаблення, з'єднатися з природою це приємно і гарно", — розповів ветеран Володимир Бриж.

40-річний Дмитро Остапенко участь у сплаві бере вдруге. Півроку тому отримав поранення в Бахмуті.

"Це вид реабілітації, це дозволяє відпустити свої думки і відновитись. Дуже добре, заспокоює, дає можливість подумати, відпочити", — зазначив ветеран Дмитро Остапенко.

Для 24-річної військової Анни Сорочинської, яка з перших днів повномасштабного вторгнення пішла служити доброволицею, сплав — це можливість "розвантажитися" та "подолати страх природи".

"Через роботу природа зараз асоціюється з небезпекою. Трохи потрібно переключити своє бачення", — пояснила дівчина.

"Це як психологічна підтримка, не всі можуть грати у футбол, а сплав по малим річкам це те, що їх зближує, всі задоволені", підкреслив Ростислав Рабцун.

Рабцун також зазначив, що проєкт реалізується завдяки фінансовій підтримці міжнародного фонду "Відродження" та Європейського Союзу.

В планах "Ветеранського простору" — проводити такі сплави двічі на місяць. Долучитися до них можуть всі бажаючі ветерани та військовослужбовці. Участь безкоштовна. Проєкт триватиме до жовтня включно.

Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube