Загиблому Костянтину Волянському з Вінниччини просять присвоїти звання Героя України

Костянтин Волянський. Фото Наталі Волянської

Загиблому 28-річному оборонцеві з Вінниччини Костянтину Волянському на псевдо "Воля" просять присвоїти звання Героя України. Відповідну петицію зареєстрували на сайті президента України.

Костянтин Волянський (1995 року народження) був мешканцем села Болган Студенянської громади Тульчинського району. У жовтні 2013 році був призваний на строкову службу, під час якої брав участь в АТО. 26 березня 2014 оборонець отримав нагороду "Доблесть і честь". 5 лютого 2015 року він підписав контракт, протягом 2016-17 років захищав Донецьку та Луганську області.

1 березня 2022, з початком повномасштабного вторгнення, Костянтин вступив у лави ЗСУ в 11 батальйон 59-ї окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка. Воював на Херсонському напрямку. А з 11 січня 2023 року продовжив захищати Україну в складі 9 батальйону "Скіфи" 59-ї бригади — на Донецькому напрямку. Виконуючи бойові завдання, "Воля" отримав контузії та термічний опік руки.

17 січня 2024 році поблизу Первомайського Покровського району на Донеччині Костянтин отримав уламкове проникаюче поранення тімʼяної частини голови, не сумісне з життям. В оборонця залишилися дружина та донька.

"Костянтин завжди був першим, на вістрі атаки. За словами його побратимів це був справжній воїн — сміливий та досвідчений, вірний товариш, турботливий побратим. Він люто ненавидів ворогів і не знав страху перед ними, будь-якої миті готовий був виконати наказ і поділитися з побратимами останнім. Ризикуючи собою, неодноразово рятував життя побратимам. Таким він був і в повсякденному житті, завжди приходив на допомогу, щиро радів за успіхи інших, був підтримкою та опорою для своєї сім’ї та друзів", — написала авторка петиції Наталя Волянська.

Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube