Реабілітація для ветеранів війни: у Вінниці зорганізували прогулянки на конях

У Вінниці для ветеранів війни та їхніх сімей зорганізували прогулянки на конях. Заняття проходять на базі центру соціальної допомоги та реабілітації дітей "Шанс". Ідея належить Міжнародній організації з міграції.

Її представник Віталій Бєлов Суспільному розповів, у такий спосіб хочуть покращити емоційний стан ветеранів російсько-української війни.

"Коли ветеран повертається з війни, він може відчувати себе на одинці не відбудувавши відносини, чи то із сім'єю, чи друзями, чи просто з іншими людьми", — сказав Віталій Бєлов.

Євгеній Лівандовський на занятті був із дружиною та трьома синами. Країну, розповів, захищав із 2014 року. Пішов добровольцем. Зараз за станом здоров'я — комісований. Час, проведений із родиною безцінний.

"Від катань на конях емоції просто супер. На сьогодні перебувати поруч із дружиною, дітьми це супер, бо не у всіх є така можливість зараз", — сказав Лівандовський.

Катання верхи — це не лише психологічне розвантаження, а й фізична реабілітація, сказав керівник реабілітаційного центру Сергій Новотарський.

"Сильно застосовується вестибулярний апарат це координація", — розповів Новотарський.

На базі центру є 8 коней. Для ветеранів та їхніх сімей — заняття безкоштовні. Кінні прогулянки зорганізовуватимуть до листопада, аби охопити реабілітацією якомога більше ветеранів та їхніх родин, сказав Віталій Бєлов. Фінансово проєкт підтримує уряд Японії.

Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube