У Вінниці для ветеранів війни проводять безкоштовні тренування з інклюзивного дзюдо та самбо

Тренування з інклюзивного дзюдо та самбо. Суспільне Вінниця

У Вінниці розпочалися безкоштовні тренування з інклюзивного дзюдо та самбо для ветеранів російсько-української війни. Ініціативу організували обласна федерація самбо і дзюдо спільно з керівником ГО VESTA Богданом Копчатовим.

Перше заняття відбулося для бійців, які проходять реабілітацію у державному протезному заводі. Комплекс вправ розроблено спільно з лікарями та адаптовано під потреби осіб з ампутацією.

"Я розумію на особистій практиці, наскільки важливе таке відновлення, як важливо бути поруч з собі подібними людьми й взагалі атмосфера зала — вона придає енергії і сил, і натхнення до руху вперед. Я впевнений у цьому проєкті й маю надію на те, що він буде поширюватися і на інші регіони України", — розповів співорганізатор проєкту Богдан Копчатов.

Мета проєкту — соціалізувати та реабілітувати захисників, які нині відновлюються від поранень.

Тренування проходять під наглядом реабілітологів.

"Боротьба у партері та різні зарядки корисні для ветеранів. Для них дуже важливі саме координаційні вправи, бо багато хто з них втратив кінцівки і зараз для них важливо адаптуватися до іншого життя. Наші тренера акредитовані, з вищою освітою. Також це проходить під наглядом реабілітологів з різних центрів. Разом ми створили таку програму і починаємо її втілювати у життя", — пояснив президент Вінницької обласної Федерації дзюдо Ярослав Калетюк.

Військовослужбовець Володимир Бриж із Рівненської області 3,5 місяці тому на Донецькому напрямку втратив ногу. Спортом цікавився завжди. Тому і вирішив спробувати.

"Нам зараз усім потрібна така підтримка і моральна, і фізична, щоб хоч якось налаштувати себе і навчитися жити. Потрібні такі місця, де можна побути разом і позайматися. Трошки йде розрядка, і ти тоді не почуваєш себе таким одиноким та замкнутим. Тут розвиваєшся і фізично, і психологічно", - говорить ветеран війни Володимир Бриж.

Заняття тривало півтори години. Своїми враженнями із Суспільним поділився Василь. У військового ампутована кінцівка. Поранення отримав торік у жовтні.

"Коли спілкуєшся з людьми й змінюєш обстановку, то це набагато покращує емоційний та фізичний стан. Я до спорту відношуся посередньо, але мені сподобалося як тренер працює з людьми, - це також велика перевага", - додає ветеран війни Василь.

Заняття з інклюзивного дзюдо та самбо у Вінниці будуть на постійній основі, зазначив Калитюк. Тренування — безкоштовні. Проводитимуть їх двічі на тиждень. У планах створити такі секції й в інших регіонах.

Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube