У Вінниці стартував літній табір для дітей з інвалідністю

У Вінницькому центрі реабілітації "Гармонія" стартував літній табір для дітей з інвалідністю. У першій зміні відпочиватимуть 18 дітей віком 6 до 12 років.

Літні табори у Гармонії" зорганізовують четвертий рік поспіль. Про це Суспільному розповіла директорка реабілітаційного центру Олена Чорнобривенко.

"Нам важливо підтримати родини, дати їм зрозуміти, що вони потрібні, щоб діти відчували себе повноцінними. Ці родини й діти важливі для суспільства, ми хочемо їм подарувати підтримку", — сказала Олена.

На першій зміні учасники табору досліджували органи чуття: зір, слух, нюх, дотик і смак. Такі заняття необхідні, аби навчити дітей розрізняти власні відчуття, розповіла психологиня центру Марія Кулик.

"Наша мета, щоб діти навчилися розуміти своє тіло. Усвідомлювати, що в них є органи чуття, як вони можуть почуватися, тілесні почуття, щоб навчилися розрізняти і розуміти себе", — сказала психологиня.

Заняття в таборі проводять і для батьків. Ірина Вакуліч з сином вдруге. Йому девʼять і у нього затримка розвитку.

"Дорослим теж треба табір, поринути в дитинство і отримати позитивні емоції. Ми розвиваємось, це гарне розвантаження для сімей", — розповіла Ірина.

Вперше у літньому таборі Ірина Єпанова зі своїм сином Даніїлом. У нього, розповіла, рідкісне генетичне захворювання.

"В Україні 5 дітей з таким діагнозом. В нас була спляча хвороба, розвивався він до 6 місяців. Цей рік ми вирішили спробувати, Даньку ми вирішили соціалізувати, йому подобається дивитися на діток, любить людей, йому цікаво", — сказала Ірина.

Участь у таборі для дітей та їхніх батьків безкоштовна. Перша зміна триватиме до пʼятниці. Друга розпочнеться через тиждень. В ній візьмуть участь діти з інвалідністю віком від 12 до 17 років. Молодь 18+ стане учасниками третьої зміни літнього табору, сказала Олена Чорнобривенко.

Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube