Відновлення через спорт: у Вінниці стартував проєкт реабілітації та соціалізації поранених військових

Військові, які отримали поранення на війні, проходять спортивну реабілітацію. Фото Ярослава Калетюка

У Вінниці стартував проєкт реабілітації та соціалізації поранених військових через спорт. Запустили його обласні федерації дзюдо та самбо спільно з вінницьким осередком VESTA.

Про це Суспільному розповів президент обласної федерації дзюдо Ярослав Калетюк.

"Ми провели перше тренування з дзюдо та самбо. Було 12 ветеранів. Також у нас був амбасадор Богдан Копчатов — колишній розвідник, лейтенант служби, який отримав поранений і зараз керівник вінницького осередку VESTA, організації яка допомагає та підтримує ветеранів, військових та членів їх сімей. Спільно з ними ми започаткували проєкт реабілітації та соціалізації військових", — сказав Калетюк.
Фото Ярослава Калетюка

Захисники, які втратили кінцівки, раз на тиждень займатимуться з професійними тренерами під наглядом лікарів.

"Для поранених військових важливо налагодити координацію рухів, тому що деякі бійці без кінцівок. Коли людина звикла ходити повноцінно, а після поранення втратила кінцівку, то в неї порушена координація. Людина закривається в собі, а ми через спорт, через фізичні вправи хочемо її соціалізувати, щоб вони були розковані до соціуму. Багато бійців, які за діагнозом не мали після поранення взагалі вставати з інвалідного візка, але завдяки характеру вони встають, починають рухатися. І вони не на інвалідних візках.
Фото Ярослава Калетюка
У цьому допомагає також дзюдо, самбо. У нас велика практика — робота в партері. Це кувирки, різні види розтяжки, давати навантаження різним м'язам, стимулювати їх для швидкого одужання. І має місце також адреналін: поборотися, відпрацювати якісь прийоми".
Фото Ярослава Калетюка

За словами Ярослава Калетюка, проєкт буде на постійній основі, підключатимуться інші центри реабілітації. Поки планують проводити реабілітаційні заняття раз на тиждень.

"Втім вже є багато ветеранів, які хочуть теж доєднатися до тренувань, тому кількість занять за потреби можемо збільшити. Проходять вони у спеціалізованому залі від федерації дзюдо та самбо. Зал адаптований для людей на візках. Є інклюзивні вбиральня та душ", — сказав Калетюк.

Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube