Тушкованка для захисників: як жителі громади на Вінниччині роблять запаси для військових

Жительки села Біляни на Вінниччині готують тушкованку для військових. Суспільне Вінниця

У селі Біляни Чернівецької громади місцеві жителі долучаються до виготовлення консервації для військових. Готують тушкованки та мариноване сало. Готову продукцію передають волонтерам, які везуть все на передову.

М’ясні тушкованки для захисників та мариноване сало в банках роблять на подвір’ї Марії Бешлеги. За її словами, збираються по буднях. Банки приносять місцеві, допомагають й грішми.

"У нас люди тримають поросят, ріжуть, ми збираємо гроші і купляємо. На скільки зібрали, на стільки й купили. І це не тільки м'ясо і сало. А треба ще й інші продукти, до сала і до м'яса. Люди приносять те, що можуть. Ось Людмила Борисівна сказала, що нам передали 1000 кришок, а банки люди зносять. Я особисто щось 250 банок дала і ще буду давати, як будуть", — зазначила Марія Бешлега.

Робити консервацію жінці допомагають дві місцевих господині. Наталія Савіцька тушкованки робить для сина та його побратимів. Її Сергію — 30 років. Україну захищає з квітня 2022-го.

"На свої іменини, на Пасху, потрапив на передову. Кинули, і відтоді одні нерви. Тут всі, у кого хтось воює, в основному йдуть сюди, бо знають, що це таке. Вийду до людей і так тримаюся, бо дома я сама нікого більше не маю", — розповіла Наталія Савіцька.

У свої 74 роки допомагає й Ольга Насвітчук. На війні у бабусі зять та три племінники. Розповіла, що за роботою день швидше минає і думки погані в голову не лізуть.

"Так помаленьку лікуюся і ходжу, і помагаю", — розповіла Ольга Насвітчук.

До жінок долучаються й інші жителі громади, хто допомагає продуктами, грошима та банками. За словами жінок, готують з душею, адже знають, що їхні запаси допоможуть захисникам на фронті.

Готову консервацію, а це 10 банок маринованого сала та 23 м'ясні тушкованки, разом з іншою провізією повезе волонтерка Людмила Літвінова.

"Ще буде риба, ще буде випічка, печиво з пекарні, пироги, будуть квашені овочі, різноманітні салати", — підкреслила волонтерка.

Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube