У Вінниці відкрили табір реабілітації для ветеранів з порушеннями зору "Життя після війни"

У Вінниці вперше організували табір реабілітації для ветеранів з порушеннями зору "Життя після війни". Протягом двох тижнів вісім учасників з різних куточків України навчатимуться орієнтуватися у просторі, вести побут, користуватися комп'ютером, а також готувати їжу та обслуговувати себе.

Про це Суспільному розповіла керівниця реабілітаційного табору, директорка громадської спілки "Сучасний погляд" Олеся Перепеченко.

"Ми прагнемо, щоб наші ветерани, які отримали поранення на війні, знали, що вони не самотні, що життя продовжується, і що вони можуть жити повноцінно, попри порушення зору", – розповів Олеся Перепеченко.

Табір організовано на базі Вінницького національного медичного університету. Тут учасників навчають орієнтуватися у просторі, користуватися тростиною, пересуватися вулицями та в приміщеннях.

"Я втратив зір та ліву руку під час бойових дій на Донецькому напрямку. Тут я навчився користуватися тростиною, орієнтуватися у просторі, а також готувати їжу. Це дуже цінні навички, які допоможуть мені жити самостійно", — розповів учасник табору Олег Деркач.

Руслан Донець із Черкащини до війни працював кранівником на будівництві. Україну пішов захищати з перших днів повномасштабного вторгнення РФ. Поранення отримав на Харківщині цьогоріч у лютому: потрапив під скид вибухівки з російського дрона.

"У таборі я отримав сімʼю. Ми розуміємо один одного. Чудові заняття проходять. Вони багато допомагають в житті", — розповів учасник табору Руслан Донець.

У таборі для людей із порушеннями зору вдруге 43-річний Ілля Поздняков. Торік таку реабілітацію проходив у Рівному. Військовий боронить країну з 2015-го року. Поранення отримав у 2023 році на Донецькому напрямку. Служив у 59-й бригаді.

"Коли я прибув додому, всю роботу виконувала мама. Відчув чи я потрібен взагалі. А коли я попав в реабілітаційний центр, я зрозумів, що життя може бути самостійним. Навіть в такому стані, в якому я перебуваю", — підкреслив учасник табору Ілля Поздняков.

Окрім фізичної реабілітації, ветеранів вчать і соціально-побутовим навичкам. Вони готують їжу, спілкуються з психологами, а також вчаться користуватися комп'ютером.

"Важливо, щоб наші ветерани знали, що вони можуть не лише жити самостійно, а й працювати, навчатися, мати сім'ю. Ми допомагаємо їм адаптуватися до нового життя, долати психологічні травми та знаходити нові сенси", — пояснила психологиня табору Марина Прищепа.

Табір "Життя після війни" фінансується за рахунок коштів Національної Асамблеї людей з інвалідністю України, благодійних фондів родини Жебрівських та "Побачимо перемогу". Участь для ветеранів безкоштовна.

Працюють з учасниками у Вінниці і лікарі-офтальмологи та пластичні хірурги. Зміна триватиме до 30 травня. Наступний табір реабілітації для ветеранів з порушеннями зору заплановано провести у серпні на Закарпатті.

Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube