У Вінниці діє Центр менеджменту болю: пацієнти з хронічними болями можуть отримати безкоштовну допомогу

У Подільському регіональному центрі онкології діє Центр менеджменту болю. У ньому надають безкоштовну допомогу пацієнтам з хронічними болями. Першою пацієнткою центру стала Людмила Онікієнко з Гайсинського району.

Про це Суспільному розповіла керівниця нового підрозділу Юлія Олешко.

"Основною метою центру є знеболення хронічного і гострого больового синдрому в усіх пацієнтів незалежно від нозології", – розповіла Юлія Олешко.

Центр працюватиме за принципом одноденного стаціонару: пацієнти приймають знеболювальні та інші медикаментозні препарати, а потім можуть йти додому.

"Це буде працювати як денний стаціонар, прийшли знеболились і можуть йти додому", – пояснила Юлія Олешко.

Першою пацієнткою центру стала Людмила Онікієнко з Гайсинського району. У неї чотири роки тому діагностували онкологічне захворювання, і зараз вона потребує постійного знеболення.

"Болить печінка, біль у животі, мені тут дали знеболювальні, прокапали, то дуже добре почуваю, нічого не болить наче як здорова", – підкреслила Людмила Онікієнко.

Також серед пацієнтів центру Олена Токарчук. У неї на спині виявили доброякісне новоутворення. 22 травня жінку прооперували. Знеболюючі отримує протягом двох годин.

"Дуже добре, відчуття болю знімається. В нас зараз багато людей з болем, я думаю, що така допомога дуже потрібна", — розповіла Олена Токарчук.

Перебування у центрі – безкоштовне. За словами директора Подільського онкоцентру Сергія Перегончука, усе покривається Програмою медичних гарантій.

Для кожного пацієнта лікарі підбирають індивідуальну схему знеболення. Завдяки інфузійним насосам пацієнти можуть самостійно контролювати введення доз знеболювальних.

"Для того, щоб пацієнт не ввів більше ніж потрібно контролюємо час, дозування, проміжок часу, потім насос блокується і ми стежимо далі", – зазначила Юлія Олешко.

В ординаторській медпрацівники з допомогою центральної станції моніторингу бачитимуть, як почувається пацієнт, та зможуть контролювати його стан.

"Можемо бачити показники серця, сатурацію, частоту дихання, температуру, всі показники можемо бачити в реальному часі для того, щоб розуміти, що потребує пацієнт", – пояснив старший медичний брат центру Дмитро Анохін.

Центр менеджменту болю працює у Хірургічному корпусі онкоцентру. Пацієнтів прийматимуть у будні з 8 до 16 години.

Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube