Як та коли застосовуються графіки погодинних відключень: пояснення "Вінницяобленерго"

В АТ "Вінницяобленерго" пояснили, як та коли застосовуються графіки погодинних відключень на Вінниччині.

Вони необхідні для зниження рівня споживання при перевищенні визначених лімітів обсягів для кожної з областей України. Диспетчерський центр НЕК "Укренерго" доводить ці ліміти напередодні до кожного обленерго, зазначили на Facebook-сторінці відомства.

Якщо область споживає в межах доведеного ліміту, знеструмлення споживачів можуть не застосовуватись. Якщо ліміт перевищено – знеструмлення будуть відбуватись за опублікованим обленерго графіком.

Для побудови графіка ми систематично проводимо заміри де вимірюємо піки споживання електроенергії по Вінниччині взимку, влітку та щомісяця. Ці заміри використовуємо при побудові графіка. Аби "вписатися" в необхідні ліміти від Укренерго нам необхідно обмежити споживання по області тоді, коли воно, згідно нашим замірам, більше ніж дозволили Укренерго, — йдеться у дописі.

Як усе працює в "Вінницяобленерго" пояснюють на прикладі змодельованої ситуації.

До прикладу, НЕК Укренерго публікує інформацію про обмеження для побутових та юридичних споживачів з 00:00 по 24:00 години для усієї країни. Диспетчери ОСР АТ "Вінницяобленерго", у своїх замірах бачать, що згідно доведених лімітів варто відключити лише побутових споживачів і, лише з 18:00-23:00. Бо саме у ці години згідно замірам, споживання у області прогнозовано перевищить встановлені напередодні ліміти. У інший час ні.

Інформацію, коли саме можуть бути застосовані відключення на Вінниччині, можна дізнатись:

  • У розділі "Онлайн графік погодинних відключень", за допомогою пошуку по адресі можна побачити заплановані відключення.
  • У розділі "Інформація про черги графіка погодинних відключень (ГПВ)" опубліковано орієнтовний графік ГПВ та інформацію щодо черг ГПВ. На сторінці скачайте файл, знайдіть там свою адресу і чергу по ній. Потім подивіться години ймовірного відключення світла у таблиці.
  • У чат-ботах, які зазначені на сайті "Вінницяобленерго".

Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube