Соціальне таксі: на Вінниччині діють безкоштовні перевезення для ветеранів та їхніх сімей

Вже п'ять місяців у Вінниці діє проєкт "Care mobile", який пропонує безкоштовні перевезення для ветеранів та їхніх сімей. Ініціатива реалізована ГО "Світла-Україна" Bright-Ukraine у співпраці з латвійськими партнерами ГО "AGENDUM". Вона дає можливість захисникам України та їхнім близьким зручно пересуватися містом та області.

Про це Суспільному розповіли співзасновники ГО “Світла -Україна” Віталій та Сергій Горбаневичі.

Як працює "Care mobile"

  • Ветерани та їхні сім'ї можуть замовити трансфер, зателефонувавши до колл-центру ГО "Світла Україна".
  • Послуга надається безкоштовно.
  • Для перевезень людей з інвалідністю — чотири автомобілі.
  • Ветеранів везуть до місць реабілітації, закладів охорони здоров'я, вокзалів, магазинів, місць відпочинку тощо.

"До нас зазвичай звертаються не тільки ветерани, а й дружини. Ми їх можемо підвезти і до залізничного вокзалу, допомогти з речами, посадити на потяг. Або ж забирати ветерана, його сім’ю з вокзалу і відвезти додому", — зазначив Віталій Горбаневич.

"Наші автомобілі оснащені максимально під потреби наших ветеранів, під їхню можливість пересуватись. Тому автомобілі у Вінницькій і Хмельницькій області обладнані максимально зручно для того, щоб наші ветерани могли переміщатись до місць реабілітації, до місць дозвілля", — пояснив Сергій Горбаневич.

Хто користується послугами "Care mobile"

Харків'янин Віталій Семчишин разом із побратимами проходять реабілітацію на базі одного з санаторіїв. Військовий на Вінниччині вже 7 місяців. Країну пішов захищати з перших днів повномасштабного вторгнення.

"Сьомий місяць на реабілітації. Мар'янка, Куп'янськ, Бахмут. В Куп'янську 120 міна прилетіла — відбила лікоть, пішла взад та поперебило ноги", — розповів військовий.

У Вінниці захиснику встановили косметичний протез руки. Нині чоловік готується встановлення біонічного.

Раніше пацієнтів на реабілітацію в інші заклади возили “Газеллю”. Це створювало додаткові незручності, розповів заступниця директора протезного заводу Марина Вишневська. За її словами, протезний завод "співпрацює з "Care mobile" вже три місяці, адже це дуже популярна послуга для ветеранів.

"Раніше завод перевозив ветеранів своїм транспортом, який не завжди був зручним. "Care mobile" привозить ветеранів на реабілітацію щовівторка і четвергах, а також допомагає їм організувати дозвілля, наприклад, поїздки в аквапарк, зоопарк, боулінг або на рибалку", — зазначила Марина Вишневська.

Тернополянин Володимир Шанайда, ветеран російсько-української війни, користується "Care mobile" не вперше. Завдяки цій послузі він може без проблем дістатися до протезного заводу, басейну та інших важливих для нього місць.

"Дуже важливо, що облаштовані підйомниками автомобілі. Таких хлопців зараз дуже багато, тому зараз у такий час – це дуже необхідно", – розповів Володимир.

На реабілітації у Вінниці військовий майже рік. Поранення отримав на Запорізькому напрямку. Нині — готується до протезування нижніх кінцівок.

За словами співзасновника ГО "Світла-Україна" Віталія Горбаневича, щотижня "Care mobile" користується близько півсотні ветеранів. У планах організації – розширити автопарк, щоб охопити більшу кількість людей.