Отримують консультацію дерматолога та роблять дерматоскопію: у Вінниці триває "Тиждень здорової шкіри"

У Вінниці в рамках "Тижня здорової шкіри" в Подільському регіональному центрі онкології безкоштовно перевіряють пацієнтів. Отримати консультацію дерматолога з проведенням дерматоскопії можуть не лише вінничани, а й ВПО.

За тиждень перевірку шкіри пройшли 260 людей, у 20 із них виявили підозру на злоякісні новоутворення, розповіла Суспільному лікарка-дерматолог Марія Ольхомяк.

“Якщо людина побачила, що родимка змінила колір, розмір, є виразка, кірочка, тоді обовʼязково людина має звернутися до спеціаліста. Під час перевірки ми можемо сказати: доброякісне новоутворення чи злоякісне”, — сказала лікарка.

За її словами, аби запобігти виникненню утворень, шкіру необхідно захищати від сонця.

Ультрафіолетове випромінювання дуже агресивне. Тому треба захищатися від сонця, наносити креми з SPF, не перебувати на сонці в час пік, не засмагати, тому що поняття “здорова засмага” немає. Потрібно шкіру захищати”.

За потреби в центрі онкології можна також безкоштовно видалити родимки. Для цього необхідно мати направлення від сімейного лікаря. "Тиждень здорової шкіри" в центрі онкології триватиме до 24 травня. Сімейний лікар Іван Суходоля сказав, що перевіряти стан шкіри потрібно щороку.

Головне, вчасно звертатися, проходити профогляди, сама проблема в тому, що невчасно звертаємося, тому і є проблеми”, — сказав сімейний лікар Іван Суходоля.

Перевірити родимки в онкоцентр прийшла 44-річна Наталя Буркан. Суспільному жінка розповіла, що кількість родимок на її тілі останнім часом збільшилась.

Прочитала в соцмережах, що є така акція — перевірити родиники, в мене вони є, тому я вирішили прийти перевірити”.

Отримати консультацію лікаря з проведенням дерматоскопії прийшов і Володимир Вергелес.

Безкоштовна консультація — приємно. Для себе прийшов, бачу, що є проблема, треба вирішити”, — сказав Володимир.
Мені зателефонувала донечка. Я був у госпіталі, плямка є. Спеціально приїхав перевіритися”, — розповів місцевий мешканець Петро.

Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube