"Відродження одвічної Русави": на Вінниччині на святі фольклору збирали гроші

Виступ колективу на святі фольклору у селі Стіна. Суспільне Вінниця

У селі Стіна на Вінниччині на святі фольклору "Відродження одвічної Русави" зібрали 23 тисячі гривень на підтримку оборонців. Відвідувачі заходу донатили гроші у скриньку, купували продукти на благодійному ярмарку та придбавали лоти на аукціоні.

Свято фольклору – це фінальна подія грантового проєкту, який виконується ГО "Пангея ультіма" за підтримки European Youth Foundation та Council of Europe.

Учасники Молодіжного фольклорного клубу протягом пів року знімали відео та популяризували традиції свого села у різних соцмережах.

Найбільшої популярності отримали на платформі тік-ток, розповів Суспільному голова громадської організації Ярослав Геращенко.

Ініціативу молоді створити свято фольклору підтримала місцева влада, розповіла координаторка проєкту Валерія Маланська.

Мешканці села організували благодійний ярмарок та продавали продукти власного виробництва: олія, мед, чай, солодощі, м'ясні копчення та напої.

На мистецькій виставці були представлені вишивка, шопери, кошики. Валерія Маланська провела майстер-клас із розпису власних шоперів. Також кожен мав можливість долучитися до вишивання карти України.

Вчителі ж Стінянського ліцею організували для дітей квест. А колективи з сусідніх сіл взяли участь у концертній програмі, а один із вінницьких туристичних клубів організував туристичну подорож у Стіну.

Протягом свята люди придбавали смаколики, а також донатили на ЗСУ у скриньку.

А на завершення заходу провели благодійний аукціон. Серед лотів, зокрема, був килим від ткацької майстерні "Верета". Його продали за 2000 гривень.

Загалом зібрали 23 000 гривень. Гроші вирішили розділи для потреб двох земляків: на реабілітацію Івану Чорному, який був важкопоранений у бою, і Михайлові Осипенку та його побратимам зі взводу РЕБ 14 бригади оперативного призначення "Червона калина" — на спектроаналізатор для виявлення дронів.

Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube