На Вінниччині восьмеро учнів майструють дрони для оборонців

На Вінниччині восьмеро учнів виготовляють для оборонців на фронт дрони двох видів: “бомбери” та “камікадзе”. За три місяці зробили таких 16, розповів Суспільному керівник команди Владислав. Він і зібрав друзів для майстрування безпілотників.

Спочатку учні виготовляли дрони для вчителя інформатики, який нині боронить Україну.

До нас якось приїхав наш вчитель інформатики Андрій Вікторович. Він нам розказав, що на фронті дуже треба дрони. Всі і якомога більше”, — сказав Владислав.
— Я визвався це робити. Далі трохи покумекали. Дали мені гроші, і я замовив деталі на два дрони. Після того, як ми відправили дрони і вони гарно себе показали, ми рішили, що треба зайнятися більш серйозно цим всім. Зрозумів, що самому багато дронів не зібрати. І ось команда”.

Дрони двох видів восьмеро учнів почали виготовляти цьогоріч у березні. Збираються разом у майстерні. 16-річний Артем розповів, що, коли працює з паяльником, наприклад, паяє антену дрона, то подивляється у телефон на схему.

Це схема, щоб припаювати самі проводи, щоб розуміти, що, куди і як. Я її то знаю, але щоб напевно було. Берете ось і припаюєте. Флюс. Флюс для того, щоб краще припаювалися проводи”, — розповів Артем.

Собівартість одного дрона — від 11 до 16 тисяч гривень. Комплектуючі купують за донати, розповів Руслан.

Ми наколядували гроші перші. Потім нам давали волонтери з нашого села”, — сказав хлопець.

Дрони майструють у вільний від уроків час, розповів Олександр. Спочатку учням допомагали вчителі. Тепер безпілотники виготовляють самі. Збираються раз на тиждень або за потреби.

Раніше були вчителі, але зараз ми самі це робимо. Раніше вони приходили допомагали, а зараз ми самі. Ну це залежить від того, скільки запчастин. У нас раніше були дрони на ремонт, ми їх брали. То ми збиралися майже щодня, а так збираємося на вихідних там, у неділю. На одних — одна команда, на наступні — інша”, — сказав Олександр.

Бойові дрони учні виготовляють на замовлення місцевих волонтерів. Запит великий, сказав Олександр. Відгуки та подяки від військових, надіслані на відео, найбільше мотивують хлопців.

Чотири дрони, які хлопці зібрали протягом цього тижня, місцеві волонтери повезуть на Донецький напрямок.

Одинадцятикласник Богдан розповів про особливість дрона-камікадзе, який зібрав разом із друзями.

Розвиває швидкість до 120 км на годину, вантажність до 20 кг. Акумулятор, контролер, плата, заряд, камера. Цей зазвичай в одну сторону — і там розбивається”, — розповів Богдан.

Хлопець разом з командою друзів і тестує дрон. Місце для випробовування польоту безпілотника місцева поліція погоджує заздалегідь.