На Вінниччині провели майстер-клас з писанкарства

Для школярів Гніванського ліцею №1 зорганізували майстер-клас із писанкарства. Проводила його мисткиня Ольга Стропак. Суспільному розповіла, участь у заході — платна, майстер-класи проводить за донат. Гроші збирає на відкриття стели пам'яті загиблих Героїв у Селищі, Гніванської громади.

"Ми повинні пам'ятати тих, хто загинув. Наша алея пам'яті обійдеться в 40 тисяч гривень, буде виглядати з металевими рамками, з фото і заслугами наших героїв. Нам вже вдалося зібрати 30 тисяч, майстер вже працює з цими металевими рамками", — розповіла Ольга Стропак.

Створити писанку може кожен. Головне бажання та терпіння, розповіла мисткиня.

"Це звичайна буковинська писанка, грабельки. Ця писанка пишеться коли немає дощу до Великодня. Коли пишеться писанка закладється орнамент, просимо дощу, щоб був урожай, все квітло. Писанку потрібно писати з гарним настроєм, вкладати туди свої емоції і це не важливо, що щось не вийде як хотілось, основне це зробити своїми руками.

Олександра Павленко навчається у 6 класі. Сказав, писанку розписує вперше.

"Я розписую писанку до Великодня, потім хочу забрати її додому, подарую мамі. Я розмалював писанку зеленим кольором із білим. Зелений колір символізує спокій, він мені подобається", — сказала Олександра Павленко.

Загалом, участь у майстер-класі взяли 13 школярів. Він тривав дві години. За словами мисткині Ольги Стропак вдалося зібрати майже тисячу гривень. Писанки учні забрали з собою додому.

Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube