Прокуратура Вінницької області повернула державі прикордонну землю вартістю 3,4 мільярда гривень

Будівля прокуратури Вінницької області. Суспільне Вінниця

Вінницька обласна прокуратура домоглася повернення державі 217 гектарів прикордонних земель на Тульчинщині. Відповідне рішення було прийняте Господарським судом Вінницької області.

У 2021 році Студенянська сільська рада Тульчинського району всупереч закону зареєструвала право комунальної власності на земельну ділянку площею 217,5 гектара. Частина цієї ділянки (6,76 гектара) розташована в межах прикордонної смуги.

Вартість цієї ділянки оцінюється у 3,4 мільярда гривень.

Як зазначили в прокуратурі, Вінницька обласна прокуратура подала позов до суду в інтересах держави в особі Вінницької обласної військової адміністрації.

Суд, розглянувши матеріали справи, задовольнив позов прокуратури та визнав незаконним рішення сільської ради про реєстрацію права власності на земельну ділянку. А також скасував державні реєстрації.

Після набрання рішенням законної сили Вінницька ОВА зможе надати цю ділянку у постійне користування Державній прикордонній службі України.

Це дозволить облаштувати державний кордон на цій ділянці.

Справи щодо земель прикордонної смуги

Це вже друге рішення суду на користь прокуратури щодо земель прикордонної смуги на Вінниччині.

У 2024 році прокуратурою області було подано 11 позовів щодо 14 ділянок загальною площею 566 гектарів вартістю понад 4 мільярди гривень.

Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube