Намагався завербувати бійця ЗСУ: на Вінниччині іноземця ув'язнили на 12 років

На Вінниччині до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна засудили 29-річного громадянина Молдови, який намагався завербувати бійця ЗСУ.

Він передав особисті дані військового спецслужбі РФ, повідомляють на сайті Вінницької обласної прокуратури.

"Влітку 2022 року житель Тирасполя свідомо розпочав співпрацю з представниками Міністерства оборони РФ. Іноземець почав схиляти до співпраці з російськими спецслужбами військовослужбовця Збройних Сил України, з яким був знайомий з 2020 року, а також "злив" його контактні дані росіянам", — повідомили у прокуратурі.

Обвинувачений переконував українського знайомого здатися в полон збройним силам Росії та організувати колективну "капітуляцію" всього підрозділу, в якому той служив.

"Одночасно службовця ЗСУ вербували росіяни, надсилаючи у месенджер пропозиції винагороди та посади в "новому уряді" в обмін на "цінну" інформацію про обстановку в Одеській та Миколаївській областях", — йдеться у повідомленні.

Іноземця визнали винним у пособництві державі-агресору (ч. 1 ст. 111-2 КК України). Початок строку відбування покарання обвинуваченим обчислюватиметься з дати його затримання.

Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube