Пам'яті "Трейна": у Вінниці проходить Чемпіонат України з фрі-файту

Чемпіонат України з фрі-файту пам'яті Дениса Бабія на псевдо "Трейн" . Суспільне Вінниця

У Вінниці проходить Чемпіонат України з фрі-файту серед юніорів та дорослих, а також відкритий турнір серед юнаків. Заходи присвячені памʼяті полеглого захисника з Вінниці Дениса Бабія на псевдо "Трейн".

Змагання організували Всеукраїнська федерація фрі-файту, 3 ОШБр ЗСУ та ГО "Центурія". Участь у них беруть понад 200 спортсменів з 15 областей України.

"Відкритий турнір проводиться серед юнаків, це вікові групи 10, 12, 13 і 15 років, а Чемпіонат України — серед юніорів, 16 - 18 років, та дорослих — старше 18 років. Останні, за результатами проведених змагань, отримають звання майстра спорту України з фрі-файту. Також усі вікові групи мають вісім вагових категорій, у кожній з яких визначать переможців", — пояснив голова Всеукраїнської федерації фрі-файту, контактних єдиноборств та змішаних бойових мистецтв Михайло Росохатий.

Він зазначив, що для проведення турніру обрали Вінницю, оскільки це Батьківщина полеглого захисника Дениса Бабія на псевдо "Трейн".

"Сьогоднішній захід дуже символічний, тому що Денис Бабій був одним із засновників Вінницької обласної федерації з фрі-файту та любив цей вид спорту. Таким чином вшановуємо його пам'ять, — сказав Михайло Росохатий. — Ми усі змагання присвячуємо, або нашим полеглим воїнам, або на підтримку тих, хто зараз захищає Україну на фронті. Багато наших спортсменів, тренерів, суддів та керівників обласних федерацій перебувають у лавах ЗСУ".

Денис "Трейн" поліг внаслідок артилерійського обстрілу під час виконання бойового завдання у Бахмуті на Донеччині. 21 квітня виповнюється перша річниця із дня його загибелі.

"Мені не вистачить одного дня, щоб розповісти, яким був мій син. На жаль, словами цю рану не загоїти. Втрата сина — це дуже велике випробування для мене. Це цілий рік розлуки з ним, сльози, біль і жаль. Я хочу подякувати усім, хто прийшов згадати мого Дениса. Адже він так любив спорт", — сказала мама захисника Тетяна Іванівна.

Серед присутніх на чемпіонаті також його дружина Іванна та донька Соломія, яка народилась уже після загибелі батька.

"Мій чоловік був неймовірно вольовою людиною, завжди йшов до своєї мети, був готовим прийти на допомогу своїм друзям та завжди був надійним плечем мені і всій родині. Здається, що дев'ять років, майже десять, які ми були разом, це багато, але, коли втрачаєш свою кохану людину, то це як один день. Я його кохала, кохаю і буду кохати. Соломійка стає схожа на Дена як зовні, так і характером. Мені дуже сильно болить, що вони жодного разу не побачилися", — сказала Іванна Бабій.

Вона зазначила, що кожен військовий, який віддав життя за Україну, заслуговує на моменти вшанування.

"Завдяки таким заходам пам'ять про воїнів жива, тому вони дуже важливі. Це вшанування пам'яті, потужне нагадування про мого Дена. Його друзі та побратими великі молодці, що організували такий захід", — вважає дружина захисника.

Серед тих, хто знав "Трейна" особисто, засновник вінницької громадської організації "Центурія", до якої входив оборонець, та заступник командира 3 штурмової бригади Ігор Михайленко.

"Трейн" був, перш за все, другом та завжди створював навколо себе ореол побратимства. 24 лютого він прибув у Київ, досить швидко проявив себе і став командиром роти. Завдяки йому це була дуже міцна рота зі своєю взаємодією та зв'язками. Це дуже болюча для нас втрата. Це був боєць, який вів за собою, показував власний приклад та завжди проявляв себе найкращим чином", — згадує Ігор Михайленко.

За його словами, він довго пропрацював із Денисом Трейном як у цивільному сегменті, так і на війні.

"Війна забрала в нас найкращу людину, яку я знав. Це мій друг, побратим. Від себе можемо зробити лише те, що проводимо на його честь турніри та показуємо світові, ким він був. Він любив активні види спорту, бої. Будемо нести пам'ять про нього у віках. Не сльозами омивати його пам'ять, а діями та вчинками", — додав Ігор Михайленко.
"Ми сюди прийшли не для того, щоб перемагати, не за здобутками чи відзнакою. Ми прийшли вшанувати пам'ять людей, які загинули за Україну і продовжують її захищати", — додав президент Вінницької федерації фрі-файту Юрій Васківнюк.

Що відомо

  • Денис Бабій на псевдо “Трейн” до повномасштабного вторгнення був активістом фанатського руху ультрас вінницької "Ниви", одним з лідерів ГО "Центурія" та у складі правління Вінницької федерації фрі-файту.
  • 24 лютого долучився до лав ТРО "Азов-Київ". “Трейн” сформував 3-ю роту, на чолі якої обороняв столицю та Київщину. Бійці виконували завдання в Гостомелі, Горенці та Мощуні. Останній, завдяки військовому хисту командира “Трейна” та його воїнів вдалося звільнити від окупантів.
  • Денис Бабій брав участь у спробі деблокади Маріуполя. Під керівництвом молодого офіцера здійснювалися успішні контратаки ворога на Запоріжжі та Донеччині. У складі 3-ї ОШБ ЗСУ його рота вела запеклі бої на бахмутському напрямку.
  • Загинув військовий 21 квітня 2023 року під час виконання чергового бойового завдання під Бахмутом.