"Їхні будинки та квартири знищені": у Вінниці прихистили 80 людей із зони бойових дій

З початку повномасштабного вторгнення релігійна організація "Карітас-Спес Вінниця" надає прихисток людям, які вимушено покинули свої домівки через бойові дії. Наразі у гуртожитку проживають 80 людей, 23 з яких — діти.

Про це Суспільному розповів директор релігійної місії "Карітас-Спес Вінниця" Євген Маркевич.

"Стабільно проживають 80 людей: хтось виїжджає, хтось приїжджає. Переважно це сім'ї з окупованих територій, бо їхні будинки та квартири знищені, або з територій, де ведуться активні бойові дії", — розповів Євген Маркевич.

Серед переселенців — пенсіонери, люди з інвалідністю та одинокі матері з дітьми. 73-річна Любов Попова розповіла Суспільному, що переїхала до Вінниці з Сєвєродонецька разом із сином Юрієм, який отримав поранення під час обстрілу, та підопічним Петром.

"Сина поранило, коли він ішов в магазин та потрапив під обстріл. Ми негайно виїхали, а він потрапив до лікарні, де переніс операцію. Потім доєднався до нас у Вінниці", — розповіла Любов Попова.

Раїса Піхо із Сєвєродонецька згадує про пережиті обстріли та час, коли залишилася одна в зруйнованому будинку.

"Обстріли "градами" починалися з десятої вечора і тривали до часу ночі. Метрів п'ятнадцять від дому було влучання, все розбилось… Жила, думала, що нікуди не поїду у свої вісімдесят вісім років. Коли всі з під'їзду виїхали, племінник приїхав, щоб мене забрати. Взяла сумку, паспорт і нас привезли сюди", — поділилась пенсіонерка.

У гуртожитку переселенцям надають двомісні та тримісні кімнати, для дітей обладнана ігрова кімната, є пральня та їдальня. Мешканці готують самі на кухні, де є необхідна побутова техніка та посуд.

Релігійна організація "Карітас-Спес Вінниця" отримує допомогу від міжнародних донорів, але останнім часом ця допомога значно зменшилася. Тому організація вимушена брати плату за проживання — 1 500 гривень на місяць з кімнати, або ж 500 гривень на одну особу.

"На жаль, це не перекриває навіть десяти відсотків плати за комунальні послуги за утримання будинку. Допомога, яку отримували на початку, зараз значно зменшилася. Донори також мають обмежені ресурси, тому нам потрібно бути готовими до того, що з кожним роком і місяцем допомога буде меншою. Ми вживаємо заходів, щоб стати більш незалежними. Наприклад, два тижні тому встановили сонячні панелі, це допоможе економити", — пояснив Євген Маркевич.

Наразі у гуртожитку проживають 80 внутрішньо переміщених осіб.