У Вінниці перейменують вулиці та провулки іменами п'ятьох полеглих захисників

Вінниця з висоти пташиного польоту. Суспільне Вінниця

У Вінниці перейменують п'ять вулиць та провулків іменами полеглих захисників. Відповідний проєкт рішення до сесії погодив виконком Вінницької міської ради 11 квітня.

Зокрема, передбачено перейменувати провулок Середній на провулок Романа Карпова. Він – офіцер 95-ї бригади. До повномасштабної війни чотири рази був в АТО.

Загинув Роман Карпов 23 квітня 2022 року неподалік міста Ізюм в Харківській області. На той момент йому було 29 років. Лише у жовтні, після контрнаступу ЗСУ та деокупації Харківщини, його тіло вдалося забрати й привезти у рідне місто. Поховали захисника 22 жовтня.

Вадим Павлов, facebook

Провулок 2-й Болгарський перейменують на вулицю Володимира Іпатова.

З початку повномасштабного вторгнення чоловік добровольцем пішов захищати Україну. Служив капітаном медичної служби А 7334 (А7048). 23 березня 2023 року Володимир Іпатов загинув під час евакуації поранених з Бахмута у Донецькій області. Без батька залишилися троє дітей.

Наталія Щастя, Facebook

Вулиця В. Семенця отримає назву на честь Олександра Марушевського.

Олександр Анатолійович закінчив Вінницький медичний коледж ім. Д.К. Заболотного. Був лікарем Вінницького авіаспортклубу та парашутистом-інструктором. За життя здійснив  близько 2000 стрибків з парашутом.

На війну пішов у 2014 році. Під час повномасштабного вторгнення мав звання штаб-сержанта 36-ї бригади морської піхоти.

16 червня в Запорізькій області російський безпілотник зафіксував позиції українських військ, внаслідок чого був завданий удар із РСЗВ. Щоб врятуватись, в Олександра було дві хвилини, однак він продовжив рятувати поранених побратимів. Йому було 59 років.

За інформацією побратимів, на Авдіївському напрямку ним було врятовано понад 350 життів наших воїнів.

facebook

Відділену яром частину вулиці Івасюка у м. Вінниці найменують новою назвою: провулок Олега Мазура.

Лейтенант 15-го мобільного прикордонного загону "Сталевий кордон" Олег Мазур загинув під час виконання бойового завдання на Харківщині. Він став на захист Батьківщини у січні минулого року. Воював на ділянках східного фронту, серед яких – Кліщіївка, Бахмут, Куп’янськ. Загинув 21 січня у 21 рік.

facebook

На честь захисника Сергія Баранова перейменують провулок Черешневий.