Рятувальники та лісники Вінниччини провели навчання з гасіння лісових пожеж

Рятувальники та лісники Вінницької області провели спільні навчання з гасіння лісових пожеж на території Уладівського лісництва в Хмільницькому районі. Також до навчань залучили підрозділ вогнеборців-добровольців села Березна та місцеву пожежну команду села Уладівка.

Про це розповів начальник оперативно-координаційного центру обласного рятувального відомства Руслан Новак.

ГУ ДСНС у Вінницькій області

За тактичним задумом, в лісопосадці виникла пожежа, яка через сильний порив вітру швидко поширювалася. Прибувши на місце події, рятувальники та працівники лісового господарства оперативно локалізували та ліквідували загоряння.

"В цілому впоралися на оцінку — добре. Лісничі по проведенню розвідки доповіли обстановку до ГУ ДСНС, запросили додаткових сил та засобів для надання їм допомоги. Були залучені відповідні підрозділи і з поставленими задачами впоралися", — підкреслив Руслан Новак.

ГУ ДСНС у Вінницькій області

Під час навчань відпрацьовували координацію сил та засобів для гасіння умовної пожежі, а також аеророзвідку за допомогою БПЛА рятувальників.

"Такі навчання у нас проводяться щорічно. Вони вкрай необхідні для того, щоб налагодити взаємодію при гасінні лісових пожеж. Особливо, щоб не допустити розповсюдженню пожежі на значній території. Мої підлеглі впоралися з поставленим завданням — пожежу ліквідована, але в процесі ми могли побачити ті недоліки, які можуть виникнути при великій лісовій пожежі", — пояснив головний лісничий філії "Вінницьке лісове господарство" Євгеній Ільченко.

ГУ ДСНС у Вінницькій області

На завершення рятувальники провели методичне заняття з працівниками лісового господарства, нагадавши їм правила пожежної безпеки.

ГУ ДСНС у Вінницькій області

Начальник оперативно-координаційного центру обласного рятувального відомства Руслан Новак зазначив, що такі заходи мають на меті перевірити готовність підрозділів ДСНС та лісників до злагоджених дій у випадку виникнення пожеж в лісових масивах.