Залучили медиків, кінологів, саперів та рятувальників: у ліцеях Вінниці відбулися уроки цивільного захисту

Учні вінницького ліцею вчаться надавати першу медичну допомогу. Суспільне Вінниця

11 квітня у Вінниці провели уроки цивільного захисту для учнів 29-го та 33-го ліцеїв. Там розгорнули декілька локацій, на яких роботу своїх підрозділів продемонстрували рятувальники та медики. Як усе відбувалося — бачили кореспонденти Суспільного.

У 29-му вінницькому ліцеї на День Цивільного захисту запросили працівників інших навчальних закладів міста. Про це розповіла заступниця директора з навчально-виховної роботи 29-го ліцею Наталія Сичевська.

"В кінці вересня розпочинаємо навчання з учнями, з вчителями, з техперсоналом і протягом року закріплюємо ці навчання. А у квітні проводимо День Цивільного захисту і підсумовуємо все, що ми навчилися і дізналися. Сьогодні в нас показовий день Цивільного захисту. До нас запрошені сорок шість заступників директорів, які відповідають за цивільний захист у своїх навчальних закладах. Так ділимося досвідом", — розповіла Наталія Сичевська.

Начальник відділення групи радіаційного, хімічного та біологічного захисту Максим Скрипник показав учням захисний костюм, який рятувальники використовують у разі витоку небезпечних газів.

"Він використовується на серйозних аваріях, де стався витік аміаку, хлору. Рятувальник одягає захисний костюм, потім надягає кисневий апарат. Його загальна вага складає 25 кілограмів. Максимум працювати у такому костюмі можна тридцять хвилин. У місті Немирів потяг привіз аміак, була погано закрита кришка і її розірвало від великого тиску. Виник витік хлору. Ми приїжджали, робили заміри, потім пожежні підрозділи робили водну завісу, щоб перевести цей газ в рідкий стан", — розповів Максим Скрипник.

Спробував себе у ролі рятувальника 9-класник Олександр Єзерський. Каже, що захоплюється цією професією та у майбутньому мріє працювати в ДСНС.

"Я дізнався, що це дуже складна робота. Якщо ми бачили по телевізору, як рятувальники когось рятують, то це немає нічого спільного з реальністю. Я тільки одягнув костюм і мені вже стало спекотно та важко. Нам пояснювали, що ці костюми потрібні, щоб вони змогли захистити від радіації. Також, щоб в них евакуйовувати людей. Хочу рятувати людей, зберігати їм життя. Я вірю в те, що коли ти комусь збережеш життя, то він потім може врятувати тебе по своїй професії", — говорить Олександр Єзерський.

Серед учасників — заступниця директора ліцею №22 Ірина Соловйова, яка вчилася гасити пожежу за допомогою порошкового вогнегасника.

"Сьогодні я почерпнула для себе багато нового та цікавого. Власноруч використовувала вогнегасник, який я теоретично тільки знала, а тут ще й спробувала. Також я ставила питання медикам про ситуації, які можуть трапитися в школі, як діяти в таких ситуаціях вчителю. Іноді ми просто втрачаємо контроль і наші нерви не дають нам правильно вчинити. Нам потрібно відпрацьовувати такі дії на практиці", — розповіла Ірина Соловйова.

На локації "піротехніки" сапер Тарас Скрипник показав зразки сучасних мін, гранат, артилерійських снарядів та розповів про правила поводження з ними. Слухачам пропонував приміряти засоби індивідуального захисту та знайти вибухонебезпечні предмети за допомогою металошукача.

Навчання цивільного захисту сьогодні відбулися й у 33-му ліцеї. Там, за легендою, приміщення "замінували". Дітей та вчителів евакуювали.

Директорка навчального закладу Наталя Сидоренко говорить, що такі навчання із залученням поліцейських і рятувальників проводять двічі протягом навчального року.

"Скільки б разів ми не говорили про безпеку в класах, поки дитина не пройде цей шлях, вона його не запамʼятає. Це не лише евакуація, це домедична підготовка. Це те, як дитина повинна реагувати в надзвичайних ситуаціях", — говорить Наталя Сидоренко.

Кінологи, які прибули до навчального закладу, шукали "вибухівку" зі службовою собакою. А після "знешкодження" — ліцеїстам розповіли про види вибухонебезпечних предметів та правила поводження з ними.

"Діти мають знати, як діяти при виявленні вибухонебезпечних предметів, загрози життю, як пройти в укриття", — зазначає речниця ДСНС області Оксана Урбанська.

Аби навчити учнів надавати першу домедичну допомогу, на стадіоні навчального закладу розгорнули кілька локацій. Учителька Наталя Постова розповіла школярам, як перенести людину з відкритим чи закритим переломом кінцівок за допомогою підручних засобів.

"Ми можемо використовувати лінійки, планки, хустину, футболку. Навчаємо їх в простих умовах надати допомогу", — каже Наталя Постова.

10-класник Дмитро Пипа навчався накладати повʼязку при походженні плечового суглоба.

" У житті буває багато різних непередбачуваних ситуацій. Уміти надавати першу домедичну допомогу дуже важливо", — сказав хлопець.

Навчання цивільного захисту у 29 та 33 ліцеях тривали протягом години. За словами директорки міського департаменту освіти Оксани Яценко, відбудуться вони в усіх ліцеях громади.