13-річного вінничанина, який обрізав волосся дівчатам, помістять до приймальника-розподільника

13-річний вінничанин обрізав волосся дівчатам. GettyImages

Вінницький апеляційний суд залишив без змін ухвалу міського суду про поміщення 13-річного вінничанина до приймальника-розподільника для дітей у Дніпрі.

Про це повідомляє Вінницький апеляційний суд.

Підставою для цього стали дії хлопчика, які підпадають під ознаки тяжкого злочину.

Як встановило слідство, у лютому та березні 2024 року семикласник однієї з вінницьких шкіл закрив рота десятилітній дівчинці рукою та ножицями обрізав їй волосся. Іншу, дев’ятилітню, повалив на землю і теж відтяв їй пасмо.

За такі хуліганські вчинки передбачено від трьох до семи років позбавлення волі, однак школяр не досяг 14 років – віку кримінальної відповідальності. Тому до нього планують застосувати примусові заходи виховного характеру.

Колегія суддів ВАС виснувала, що саме запобіжний захід у виді поміщення малолітнього до приймальника-розподільника для дітей.

Суд також зазначив:

  • Владислав Я. негативно характеризується за місцем навчання і проживання;
  • З восьми років він кілька разів перебував на стаціонарному лікуванні у психоневрологічній клініці;
  • Зі слів мами хлопчика, він почав поводитися агресивно, час від часу обрізати волосся дівчатам і жінкам після випадку, коли у 2018 році вона злісно не виконуючи свої обов’язки по догляду за сином, у ванній кімнаті прив’язала його руки мотузками.

Відтак апеляційний суд також постановив надати дозвіл на направлення та поміщення порушника до Львівської філії судових експертиз Інституту судової психіатрії МОЗ України для стаціонарної комплексної судової психолого-психіатричної експертизи.