Навчатимуть робити ін'єкції, харчуватись та тренуватися: у вінницькій лікарні відкрили "Школу цукрового діабету"

Школа цукрового діабету у Вінницькій обласній дитячій лікарні. Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня

У Вінницькій обласній дитячій лікарні відкрили "Школу цукрового діабету". Там діти з цукровим діабетом та їх батьки зможуть отримати консультації й освітні навички з різних питань.

Про це повідомляють у Вінницькій обласній дитячій клінічній лікарні Вінницької обласної Ради. Фахівці навчатимуть контролювати захворювання для зниження ризиків хронічних ускладнень.

Також пацієнтам розповідатимуть, як отримати необхідні лікарські засоби та інформацію про їх наявність, як правильно робити ін'єкції, харчуватись, тренуватись та контролювати свої емоції. А також, як відстежувати свій стан у різні періоди життя та інше.

"Важливим принципом ефективного та безпечного керування діабетом у дітей є мультидисциплінарний підхід, в якому пацієнти співпрацюють з ендокринологами, дієтологами, психологами, неврологами та іншими спеціалістами. До мультидисциплінарної команди Школи діабету також долучені спеціалісти з дитячої ендокринології", — йдеться в повідомленні.

Як повідомили у медзакладі, наразі на обліку в лікарні перебувають 539 дітей з діабетом. У 2023 році виявили 75 нових пацієнтів, у 2024 році — діагноз "цукровий діабет" вперше отримали 20 дітей.