Навчатимуть та допомагатимуть з роботою: на Вінниччині для переселенців реалізовують проєкт "Перезавантаження"

Представники Червоного Хреста розповідають переселенцям у громаді на Вінниччині про проєкт. Фото: Вінницька обласна військова адміністрація

На Вінниччині реалізовують проєкт з працевлаштування, навчання та відновлення бізнесу внутрішньо переміщених осіб. Наразі в області таких проживає близько 155 тисяч.

Як повідомили на сайті обласної військової адміністрації, проєкт організували у співпраці з обласною організацією Товариства Червоного Хреста України та обласним центром зайнятості.

Наразі про проєкт "Перезавантаження: розширення можливостей для працевлаштування" поінформували переселенців у Могилів-Подільській та Мурованокуриловецькій громадах. Їм розповіли про можливості безоплатного проходження навчання, підвищення кваліфікації за однією зі 124 професій. Також люди дізналися, як можна отримати гранти на відкриття, відновлення або розвиток власної справи.

За словами директора обласного департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Ігоря Цехановського, наразі внутрішньо переміщеним особам пропонують різні варіанти здобуття нової професії або ж поновлення навичок вже отриманої.

Представники з Червоного Хреста України також розповіли, як внутрішньо переміщені особи можуть пройти безкоштовні короткострокові професійні навчальні курси водіїв категорії різних категорій, а також бухгалтерів, перукарів, агентів з постачання та мікробізнесу.