Електрик з Вінниччини у складі 29-ої Української антарктичної експедиції вирушив на станцію “Академік Вернадський”

. Команда 29 української антарктичної експедиції. Фото: Національний арктичний науковий центр

Вінницький дизеліст-електрик, Василь Прокопенко, приєднався до 29-ої української антарктичної експедиції. У складі 9 науковців та 5 представників команди забезпечення він проведе на станції “Академік Вернадський” один рік.

Про це повідомляють у Національному арктичному науковому центрі.

Виїзд учасників експедиції відбувся 11 березня з Києва. Вони замінять зимівників 28-ї УАЕ на станції “Академік Вернадський”, які працювали там практично протягом року. Подорож до нового місця роботи включає в себе автобусну подорож до Польщі, переліт літаком до Чилі, а звідти – морський шлях на криголамі "Ноосфера" до Антарктики.

"Не дивлячись на складні обставини, ми не можемо припиняти антарктичну програму. Наша присутність на крижаному континенті має надзвичайні перспективи, як для науки, так і для майбутніх поколінь", підкреслив важливість цієї місії, Директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий.

Частина команди 29 української антарктичної експедиції. Фото: Національний арктичний науковий центр

Склад команди — 14 учасників та учасниць, які були відібрані на відкритому конкурсі. Серед них вінничанин Василь Прокопенко. Він представник команди життєзабезпечення та працюватиме на посаді дизеліст-електрик.

Вперше за останні 27 років в експедиції працюватимуть 4 жінки. Серед них – геофізикиня Анна Соіна, яка вирушила вже в другу свою зимівлю, біологиня Тетяна Баглай, метеорологиня Валентина Гарбарчук та лікарка Іванна Котурбаш. На чолі команди – геофізик Юрій Отруба. Для нього це вже восьма зимівля.

Упродовж наступного року 29-та УАЕ буде проводити дослідження в трьох основних напрямках – біології, геофізики та метеорології, сприяючи розвитку науки та роботі станції “Академік Вернадський”.