"Палата героя" і психіатрична допомога: на Вінниччині продовжують розвивати систему реабілітації

Створення "Палати героя" та необхідність надання психіатричної допомоги — такі перспективні завдання медичної галузі Вінниччини щодо реабілітації військових.

Про це під час наради з керівниками громад розповів начальник обласної військової адміністрації Сергій Борзов, повідомили 11 березня на сайті ОВА. За його словами, в регіоні реабілітаційну допомогу ветеранам надають 132 заклади охорони здоров’я – як первинні, так і спеціалізовані. У 14 медзакладах працюють кабінети асистивних технологій, де надаються реабілітаційні послуги.

"Проблем багато, адже від початку повномасштабної війни навантаження на медичну галузь суттєво зросло. Кількість захисників, які потребують лікування та інтенсивного відновлення, постійно збільшується. Головна проблема – нестача фахівців. Хоча у нас є 54 мультидисциплінарні команди, які ефективно працюють, проте спеціалістів має бути ще більше, – сказав Борзов.

Він розповів, що серед завдань медичної галузі на сьогодні – створення "Палати героя".

"Така індивідуальна палата має бути обов'язково у кожному реабілітаційному відділенні для довготривалого догляду та реабілітації захисників. Вона повинна бути облаштована, зокрема, окремим санвузлом, мультифункціональним ліжком, кондиціонером. Окрім створення комфортних умов, поруч із військовими мають бути професіонали, що надаватимуть всю необхідну допомогу та підтримку", – сказав Сергій Борзов.

Також він розповів, що у кластерних лікарнях області необхідно розширювати надання такої послуги, як психіатрична допомога.

"У кластерних лікарнях Вінниччини маємо створити Центри психічного здоров'я, де працюватимуть мобільні психіатричні бригади. Зараз на базі двох обласних закладів працюють чотири мобільні психіатричні бригади. Але потрібно більше фахівців. Особлива увага — першій психологічній допомозі на рівні первинки. Є пакет НЗСУ за цим напрямком, його оплачує держава".

На сьогодні 65% закладів Вінниччини надають первинну психічну допомогу. З наступного року договори з НСЗУ розірвуть з тими закладами первинки, які не відповідатимуть вимогам щодо надання психіатричної допомоги. 

"Немає фахівців та умов – відповідно й не буде фінансування від держави. Маємо докласти максимум зусиль для того, щоб виправити усі недоліки та забезпечити надання якісних медичних послуг. Працюємо на результат", — сказав Сергій Борзов.