На Вінниччині зафільмували стадо зубрів у дикій природі

Зубри, які потрапили на відео на Вінниччині . Фото: Центральний лісовий офіс

На Вінниччині на відео зафіксували стадо зубрів у дикій природі. Тварини мешкають на 12 тисяч гектарах лісових угідь філії "Вінницьке лісове господарство".

Тварин в область завезли лісівники у сімдесятих роках минулого століття з Волині. Нині у регіоні проживає 125 зубрів, повідомили у Центральному лісовому офісі.

"Це червонокнижний вид і знаходиться під особливою охороною. На Вінниччину зубрів завезли лісівники у сімдесятих роках минулого століття з Волині. Заселили 4 самиці та 2-х самців. Ареал проживання та умови підійшли зубрам, тож за 45 років їх популяція збільшилась до 125 особин", — йдеться у повідомленні.

Фото: Центральний лісовий офіс

Лісівники охороняють і забезпечують зубрів їжею та водою протягом всього року. В угіддях філії створено комплекс біотехнічних споруд — підгодівельні майданчики, солонці, водопої.

"Зубри на Вінниччині поділились на три стада, а також окремо ходять пристарілі зубри-самці, одинаки, які не встигають за молодняком. Цікаво, що у стаді зубрів панує матріархат, а до дитинчат у них особливе ставлення. До прикладу, в сильні морози взимку усе стадо збивається до купи, а в центрі залишають теляток, аби ті не замерзли і грілись від тепла старших особин", — розповідають у Центральному лісовому офісі.

Щороку чисельність зубрів зростає. Одне зі стад потрапило в об’єктив оператора дрона Вадима Козака, який знімав місцевість.