У вінницькому ліцеї батьки учнів здали кров на потреби поранених оборонців

Понад 18 літрів крові на потреби поранених військових здали батьки учнів та викладачі ліцею №29. Робили це у рамках акції "Врятуй життя воїну". Про це Суспільному розповіла заступниця директора закладу Любов Єсипова. Зорганізували таку вперше.

Фото: Суспільне Вінниця

Забір крові проводить мобільна бригада обласного центру служби крові. Лікар-трансфузіолог Оксана Слепченко розповіла, стати донором можуть люди, які не мають хронічних хвороб. Зараз є потреба у крові з негативним резус-фактором.

"Якщо людина має гарне здоров’я, вона може бути донором. Немає протипоказів, визначених законодавством, хронічних захворювань, травм, оперативних втручань певних. Кров, яку ми збираємо, йде для потреб лікувальних закладів нашого регіону. В тому числі для військових, які отримали поранення, і перебувають на лікуванні", — сказала Оксана Слепченко.
Фото: Суспільне Вінниця

Другу в житті донацію робить Святослав Прохуренко. Розповів, у другому класі ліцею навчається його син. Перед процедурою Святослав пройшов реєстрацію, перевірку тиску та аналіз крові.

Фото: Суспільне Вінниця
"Це вдруге я здаю. До цього – два роки тому здавав, коли донька народжувалась, треба було. Якщо є хоч маленький шанс, що це комусь допоможе, або врятує життя це взагалі – то треба використовувати це", — зазначив Святослав Прохуренко.
Фото: Суспільне Вінниця

До акції долучились 39 людей – це батьки учнів та викладачі ліцею. Банк крові поповнили на майже 18 літрів.