"Заплющував" очі на порушення: на Вінниччині інспектора транспортного контролю підозрюють у хабарництві

Правоохоронці оголошують підозру інспектору транспортного контролю. Фото: Вінницька обласна прокуратура

До десяти років позбавлення волі загрожує інспектору транспортного контролю, якого підозрюють у хабарництві. Чоловік брав побори з перевізника, водії якого здійснюють вантажні перевезення на Вінниччині та Житомирщині, аби "не помічати" певних порушень.

Як повідомляють на сайті Вінницької обласної прокуратури, у жовтні 2023 року інспектор вимагав в одного з перевізників "небезпечних" вантажів хабар, аби не складати акти про виявлені порушення серед водіїв вантажівок. За це він просив 10 тисяч гривень.

Підприємець звернувся до правоохоронців і під їхнім контролем почав взаємодіяти з інспектором транспортного контролю. Упродовж жовтня 2023 року – лютого 2024 року правоохоронці зафіксували, що чоловік п'ять разів отримував хабар на загальну суму понад 50 тисяч гривень. Під час останньої передачі грошей інспектора затримали та повідомили йому про підозру за ч. 3 ст. 368 КК України (одержання службовою особою неправомірної вигоди за невчинення нею в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, дій з використанням наданої їй влади, поєднане з вимаганням неправомірної вигоди).

Чоловіка відсторонили від займаної посади та обрали запобіжний захід у виді тримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі 241,8 тисячі гривень.