Харківський виш та спортивні об'єднання Вінниччини уклали договір про співпрацю: що він передбачає

Підписання угоди про співпрацю між харківським вишем та спортивними об'єднаннями Вінниччини. Фото з Facebook-сторінки Ярослава Калетюка

Харківський національний університет внутрішніх справ та федерації самбо і дзюдо Вінниччини підписали угоду про співпрацю. Відтепер курсанти вишу займатимуться з професійними тренерами та інструкторами з самбо і дзюдо, а спортсменам надаватимуть рекомендаційні листи під час вступу у заклад.

Про це Суспільному розповів президент обласної федерації дзюдо та віцепрезидент федерації бойового самбо у Вінницькій області Ярослав Калетюк.

Фото з Facebook-сторінки Ярослава Калетюка

Угоду про співпрацю підписали ректор університету, генерал поліції третього рангу Валерій Сокуренко, президент федерації самбо у Вінницькій області Турал Багірзаде, президент федерації дзюдо у Вінницькій області Ярослав Калетюк та її віцепрезидент Артем Сіваш.

"В давній традиції в них є, що самбо і дзюдо — це прикладний вид спорту для таких закладів, бо вони готують спеціалістів, які повинні володіти самообороною, такими видами єдиноборства, як самбо і дзюдо, повинні вміти групуватися, робити різні елементи", — сказав Калетюк.
Фото з Facebook-сторінки Ярослава Калетюка

За словами Турала Багірзаде, тісна співпраця із харківським вишем триває, відколи заклад переїхав у Вінницю. Нині ж все підтвердили офіційно. Співпрацюють також і з Національною академією Нацгвардії, яка теж наразі у Вінниці.

"З переїздом курсанти Харківської національної академії Нацгвардії України тренуються в нашому залі. Також наш тренер Юрій Осіпян в них працює інструктором та готує спортсменів. Є великі результати. Наприклад, нещодавно один з курсантів виграв Кубок України та потрапив у збірну України U-20 і зараз буде захищати честь нашої країни на всіх міжнародних стартах", — розповів нам Турал Багірзаде.

Підписання ж угоди про співпрацю з ХНУВС передбачає не лише професійне тренування курсантів, а й можливість спортсменам легше вступити у виш.

"Така співпраця допоможе нашим спортсменам надалі легше вступити у виш, адже ми дамо рекомендаційний лист про те, що абітурієнт є спортсменом та володіє тими навичками, які так потрібні саме у правоохоронних органах", — сказав Артем Сіваш.
Фото з Facebook-сторінки Ярослава Калетюка
"Ми маємо не лише тренувати дітей, а й думати про їхнє майбутнє, що вибирали правильний шлях, могли вступити у виші. Для них може бути відкрита дорога у Національну академію, сухопутні війська, які зараз у пріоритетній галузі в нашій країні. Це також СБУ. Рекомендаційні листи впливатимуть на вступ", — прокоментував Ярослав Калетюк.