У Вінниці до Дня спротиву окупації Криму підняли кримськотатарський прапор

У Вінниці 26 лютого, у День спротиву окупації Криму, урочисто підняли кримськотатарський прапор та пройшов мітинг на підтримку народу.

Фото: Суспільне Вінниця

Дійство проходило перед обласною військовою адміністрацією.

"10 річниця опору — це той день, коли кримчани показали, що вони проти окупації. Ми бачимо наслідки. Більшість кримських татар виїхала. Частина поселилась у нас у Вінниці. Для вінничан це важливо, бо це частина громади нашої — кримські татари. А Крим — це частина України, тому ми не можемо забути цю дату, адже війна досі триває. Ми досі боремося. Це трагічна дата — 10 років окупації Криму. На жаль, але я вірю, як і кожен з вінничан, що ми його звільнимо. І дійсно повернемось і поїдемо до них в гості на берег Чорного моря", — сказала заступниця голови ГО "Ветан" Юлія Піскунова.
Фото: Суспільне Вінниця

Заступниця начальника Вінницької ОВА Наталія Заболотна розповіла, що Вінниччина прихистила майже дві тисячі кримських татар

"Починаючи з 2014 році, тоді наймасовіше було переселення саме кримських татар. Зараз у нас є населені пункти, де так і з того моменту продовжується їхнє компактне проживання", — розповіла Заболотна.
Фото: Суспільне Вінниця

Далі учасники заходу перейшли на площу Небесної Сотні. Тут пройшов мітинг на підтримку кримських татар. Очільник ГО “Ветан”, що в перекладі з кримськотатарського означає “Батьківщина”, Ескендер Анафієв сказав, що досі в пам’яті перші дні окупації Криму.

"Ми ставили блок пости, ми охороняли себе самі. Допомагали чим могли, хлопцям, які тоді були в ЗСУ на території Криму. Кримськотатарський народ допомагав армії, перші волонтери — це кримські татари. Їх багатьох уже не має в живих. Хтось пропав безвісти. Саме відчуття, що Крим залишили не проходить.Народ, який залишився. Він залишився сам на сам. Це не вперше.
Завжди, коли приходить окупація, перші попадають жінки й діти, старенькі. Цього разу пройшло так. Люди надіялися, чекали. На сьогодні – це арешти, багато дітей без батьків, репресії, жертви. Бо перші, хто став жертвою в Криму — це Решат Аметов. Це був мій сусід. Все це боляче. Пережити — це ще раз.для мене. Це вже в третьому поколінні. І це постійно повторюється. Все це боляче, тому дітям своїм доводимо, що все це так проходить. Щоб були готові. Ніхто не застрахований", — сказав Ескендер Анафієв.
Фото: Суспільне Вінниця

Серед присутніх на заході був учасник скаутської організації "Пласт Станиці Вінниця" Віталій Головенько

"Бути присутнім на піднятті прапора кримських татар — це важливо для того, щоб показати підтримку саме цих людей. Оскільки в них залишаються ідентичності, які намагаються знищити, а це люди, прапор, гімн. Це важливо для них, для нас. Сьогодні ми маємо підтримати кримських татар, як вони підтримують нас у нашій боротьбі. Ми спільні в цій боротьбі", — розповів Віталій Головенько.
Фото: Суспільне Вінниця

Що відомо про окупацію Криму

2014 Крим став першим об’єктом агресії РФ проти України. Операція з захоплення півострова розпочалася 20 лютого: тоді було зафіксовано перші порушення російськими військовими перетину кордону України через Керченську протоку. 26 лютого в Сімферополі пройшов мітинг на підтримку територіальної цілісності України. День спротиву окупації Криму та міста Севастополя був встановлений 2020 року Указом президента Володимира Зеленського на вшанування мужності й героїзму громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території.