У Вінниці триває будівництво протирадіаційних укриттів у ліцеях

. Фото: Суспільне Вінниця

У Вінниці продовжують будувати протирадіаційні укриття у шести ліцеях міста. Сховища монолітного типу створюють у навчальних закладах №11, 12, 13, 23, 30 та 33. Ввести їх в експлуатацію планують перед початком наступного навчального року. Про це Суспільному розповів міський голова Сергій Моргунов.

Фото: Суспільне Вінниця

Ліцей №33

У протирадіаційному укритті 33-го вінницького ліцею завершують монолітне бетонування стін. Виконроб Богдан Грималюк розповів нам, що на об’єкті працюють з жовтня 2023 року.

Зараз виконуємо монолітне бетонування стін. Далі плануємо заливати плиту, перекриття, з понеділка почнемо монтувати опалубку. Стіни — 500 міліметрів товщина, перекриття — 600 міліметрів планується”, — сказав Богдан Грималюк.
Фото: Суспільне Вінниця

На один квадратний метр перекриття потрібно півтори тонни бетону та арматури. Це, аби конструкція витримувала навантаження від потенційних російських атак, сказав Богдан Грималюк. Укриття розраховане на майже 1000 людей.

Близько 980 людей. Площа — близько 860 квадратів. І з навколишніх будівель зможуть люди приходити”, — розповів Богдан Грималюк.

Ліцей №23

Армопояс над стінами майбутнього сховища заливають і на території 23-го ліцею. Укриття будують на території шкільного стадіону, розповів виконроб Олександр Рамазанов. Вивезли понад 5,5 тисяч кубічних метрів землі. Після завершення будівництва стадіон відновлять поверх укриття. Площа цього сховища майже тисяча квадратних метрів.

Викопали котлован — 4 метри. Підготовку — 10 сантиметрів, подушку — 45 сантиметрів і почали монтувати фундаментні блоки”, — сказав Олександр Рамазанов.
Фото: Суспільне Вінниця

Стіни в укритті зводять із блоків. Укріпили їх вилитими із бетону колонами. Працюють за планом будівництва, каже Рамазанов.

Між ними йдуть шпонки, це для підсилення. Після монтажу блоків робимо монолітний пояс, який має 40 сантиметрів висоти. Тоді заллємо плиту, 35 сантиметрів. У нас спрощений проєкт, бо в нас ґрунтові води на глибині 7 метрів”, — сказав Олександр Рамазанов.

Ліцей №30

Більшість зовнішніх робіт завершили у ліцеї №30. Тут залили стіни, перекриття, аварійні виходи та вентиляційні шахти. Укриття тут має шість великих кімнат, висота стелі майже триметри, розповів головний інженер будівництва Сергій Вишневський. У сховищі будуть три аварійні виходи та вентиляційні шахти.

Якщо маємо вибух, закриті входи, і через ці вентиляційні шахти потрапляє повітря. І люди, які всередині, перебувають у безпеці”, — сказав Сергій Вишневський.
Фото: Суспільне Вінниця

Будівництво укриття для 30-го ліцею планують завершити у травні цього року, сказав інженер.

Зроблені повністю монолітні конструкції. Вже заведено каналізацію і водопостачання до будівлі. Товщина стін, товщина перекриття — 600 міліметрів. Вважаю, що завершення вже відсотків 65-70. В нас залишилося внутрішнє упорядження, залишилося зробити гідроізоляцію ззовні, засипати землею і зробити благоустрій території”, — розповів Сергій Вишневський.
Фото: Суспільне Вінниця

Фундамент будували з розрахунком, що над ним зводитимуть додатковий корпус ліцею, сказав міський голова Вінниці Сергій Моргунов. Протирадіаційні укриття будують за гроші з міського бюджету.

Фото: Суспільне Вінниця
Ми його будували з розрахунком, що тут можна зробити надбудову. Бо цей заклад потребує розширення в частині молодшої школи. Вартість коливається від площі, від об’єму та навантажень. Ціна — від 20 до 40 мільйонів гривень за укриття. Але вартість одного квадратного метра — найнижча по Україні за аналогічні об’єкти”, — сказав Сергій Моргунов.