У Вінниці колишній дитячий санаторій стане культурним майданчиком. Містян запрошують долучитися до проєкту

Культурний захід на території санаторію ім. М. Коцюбинського. Фото Олександри Венславовської

Колишній дитячий санаторій ім. М. Коцюбинського у Вінниці стане майданчиком для проведення різних культурних заходів. Містян запрошують долучитися до розробки концепції розвитку Території SUN.

Про це Суспільному розповіла очільниця ГО “Мистецьке об’єднання “ПЛАЙ” Олександра Венславовська.

Фото Олександри Венславовської

У 2019 році за ініціативи “ПЛАЙ” і ряду інших громадських організацій, а також за підтримки Вінницької міськради санаторій став експериментальним майданчиком для різних подій. На території відбулися такі, зокрема, заходи, як мистецькі вихідні Ticket to the SUN, Вікенд мандрівників, Urban Weekend та Еко-фест “Діли”.

Фото Олександри Венславовської

За словами Венславовської, ГО “ПЛАЙ” у 2020 році підписала меморандум про співпрацю з міським департаментом маркетингу міста та туризму про спільну участь у розробці концепції розвитку Території SUN. Втім через ковід-пандемію, а у 2022 році через повномасштабне вторгнення робота над дослідженням та розробкою концепції території призупинилась.

Нині мистецьке об’єднання “ПЛАЙ” розпочинає проєкт “Platform of Action: розвиток Території SUN” за підтримки та фінансування Goethe Institut у рамках програми EU4 Culture. Напрацювання концепції розвитку культурного майданчика проводитиметься за такими напрямками, як екологія/ландшафт, ревіталізація/урбаністика, туризм та культурні/креативні індустрії, сказала Олександра Венславовська.

Фото Олександри Венславовської

Організаторів цікавить думка вінничан. Побажання містян врахують під час створення концепції. Тому першим етапом проєкту є опитування респондентів щодо того, як вони ставляться до розвитку Території SUN та якою її бачать у перспективі.

Опитування триватиме до 16 лютого. Пройти його можна за посиланням.

Що відомо про санаторій ім. М. Коцюбинського

З 2011 року діти у санаторії ім. М. Коцюбинського не відпочивали. У лютому 2017 уряд прийняв рішення про передачу будівлі з державної у комунальну власність міста.

22 лютого 2019 під час сесії Вінницької міської ради депутати погодили проєкт рішення про визнання дитячого санаторію ім. М.Коцюбинського таким, що має суспільну цінність для громади. Також мерія вирішила оплатити з державного бюджету борги перед працівниками закладу, цим самим закривши провадження у справі про банкрутство санаторію.